Blisko pół godziny trzeba było poczekać, by wtorkowe starcie jastrzębian z Automatyką się „rozkręciło”. Jako pierwsi worek z bramkami rozwiązali gdańszczanie. Prowadzenie przyjezdnym dał w 27. minucie Jegor Rożkow. Rosyjski napastnik niepilnowany przez naszych defensorów na raty pokonał Ondreja Raszkę.

Do remisu gospodarze doprowadzili szybko. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Jakub Kubeš. Obrońca JKH idealnie obsłużony przez Petera Fabuša, mierzonym strzałem między parkany pokonał Jewgienija Cariegorodcewa. Na kolejne bramki i emocji kibice musieli poczekać do trzeciej tercji.

Trzecia odsłona należała już do miejscowych hokeistów. W 42. minucie do gry wkroczył kapitan JKH. Radosław Nalewajka wykorzystał niepewną interwencję golkipera Automatyki i poprawiając uderzenie Kamila Wróbla dał prowadzenie ekipie z Leśnej. Swoją chwilę w meczu miał także kapitan gości, Jan Steber, który w 50. minucie „zagotował się” w starciu z Artiomem Dubininem.

Niewątpliwym bohaterem meczu był jednak Kubeš. Obrońca JKH w 52. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców. Podczas gry w przewadze popisał się soczystym uderzeniem z linii niebieskiej. Jego trafienie na 3:1 załatwiło sprawę. Podopieczni Roberta Kalabera nie oddali już prowadzenia do końca meczu i komplet punktów został na Jastorze.

 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: jkh.pl

JKH GKS Jastrzębie – MH Automatyka Gdańsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

 

0:1 Rożkow (Vitek – Stasiewicz)

1:1 Kubes (Fabus – Wróbel)

2:1 R. Nalewajka (Wróbel – Kubes)

3:1 Kubes (R. Nalewajka – Paś)

 

JKH GKS: Raszka (Prokop) – Sulka, Gimiński, Kasperlík, Dubinin, Komínek – Kubeš, Radzieńciak, Paś, Fabuš, Wróbel – Bigos, Matusik, Nahunko, Kulas, Świerski – Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Trener: Robert Kalaber

 

MH Automatyka: Cariegorodcew (Zgrzebnicki) – Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Dolny, Aleksjuk, Vitek, Rożkow, Marzec – Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Stasiewicz – Lehman, Leśniak, Rompkowski, Wróbel, Smal.

Trener: Marek Ziętara

 

Sędziowie: M. Baca – P. Matlakiewicz, D. Pobożniak

 

Strzały: 32 – 21

 

Kary: 10 min. – 18 min.

 

Widzów: 400

 

 

————————————

Źródło i foto: jkh.pl

By kkorpas

6 thoughts on “Porażka Automatyki awansem w Jastrzębiu Zdroju”
  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 9849 more Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/11/14/porazka-automatyki-awansem-w-jastrzebiu-zdroju/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Info to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/11/14/porazka-automatyki-awansem-w-jastrzebiu-zdroju/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Here you will find 51030 additional Information on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/11/14/porazka-automatyki-awansem-w-jastrzebiu-zdroju/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *