Pierwsza kwarta była niezwykle ofensywna z obu stron. Arka skupiła się na rzutach z dystansu i na tym etapie był to świetny wybór! Gdynianie w trakcie pierwszych 10 minut trafili aż 8 razy na 11 prób i to trójce Josha Bostica prowadzili 32:28. W drugiej części meczu ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza miała już sześć punktów przewagi, ale Tofas Bursa odrobił te straty i po trafieniu Diante Garretta wyszedł na prowadzenie. Goście przejęli inicjatywę w ataku i na zakończenie pierwszej połowy wygrywali 56:47.

Od początku trzeciej kwarty zespół z Energa Basket Ligi gonił wynik. W połowie tej części gry po efektownym wsadzie Roberta Upshawa doprowadzili do wyrównania. Rywale ponownie jednak uciekali i dzięki trafieniu Kenny’ego Kadjiego po 30 minutach prowadzili 68:62. W czwartej części meczu Arka ciągle starała się być blisko przeciwników, ale ci kontrolowali sytuację. W kluczowym momencie trójkę trafił Sammy Mejia i ostatecznie turecka ekipa zwyciężyła 87:77.