Lepiej mecz zaczęły zawodniczki w czarnych strojach które szybko wyszły na prowadzenie 8:3. Odpowiedziała im Santa Baltkojiene udanym wejściem pod kosz. Niestety gospodynie w kolejnej akcji straciły swoją kapitan po tym jak musiała zostać sprowadzona z parkietu po kontuzji kolana. Nie podłamało to jednak gdynianek, które w kolejnych dwóch akcjach punktowały z półdystansu i wyszły na prowadzenie 9:8. Zawodniczki z CCC nie mogły powstrzymać Sonji Greinacher, która po pierwszej kwarcie miała na swoim koncie 8 punktów. Karolina Puss, która występowała w barwach Arki 2 sezony temu dwukrotnie skutecznie atakowała pod kosz i zniwelowała stratę swojego zespołu do 3 oczek. Na koniec pierwszej części skutecznie dobiła Anna Jurcenkova i jej zespół prowadził 22:14

Po krótkiej przerwie gdynianki dalej powiększały swoją przewagę prowadząc już 29:17. W kolejnych minutach przyjezdne starały się odrobić wynik ale nie mogły zatrzymać Emmy Cannon, która zdobywała punkty spod kosza lub wymuszała faule. Kolejne minuty to równa walka po obu stronach boiska i na długą przerwę zespoły schodziły z wynikiem 43:32

Drugą część spotkania od serii 16 punktów rozpoczęły zawodniczki CCC co pozwoliło im wyjść na 5 punktową przewagę. Niemoc w ataku po 5 i półminuty gry przełamała Kamila Podgórna rzutem za trzy punkty. Jednak to polkowiczanki nadal były lepsze w tej części gry i przed ostatnią kwartą prowadziły 7 oczkami.

W ostatnich 10 minutach gry zawodniczki w czarnych strojach sukcesywnie powiększały swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 16 punktów. Ostatecznie Arka przegrała na własnym parkiecie 68:75.

Galera zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2018/1110{/gallery}

  

Arka Gdynia – CCC Polkowice 68:75 (22:14, 21:18, 9:27, 16:16)

 

Arka: Cannon 22, Allen 10, Jurcenkova 9, Greinacher 8, Balintova 8, Baltkojiene 6, Podgórna 5, Stelmach 0, Misiek 0, Morawiec 0.

Trener: Gundars Vetra.

 

CCC: Hayes 16, Fagbenle 14, Thomas 14, Gajda 7, Kaltsidou 6, Aleksandravicius 6, Leedham 5, Kaczmarczyk 4, Puss 3.

Trener: Maros Kovacik

 

Sędziowie: A. Wierzman, E Matuszewska, J. Pietrzak.

 

 

Z hali GCS Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

One thought on “Polkowicki huragan zmiótł Arkę!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *