Tadeusz Zdunek, prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk: – Mamy zespół równy, bo jak ktoś kiedyś powiedział, zespół jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Mam nadzieję, że my nie będziemy mieli słabych punktów. Wzmocniliśmy formację polską, która zawaliła nam sezon, a teraz mamy Krystiana Pieszczka i Kacpra Gomólskiego, którzy mogą być liderami tej drużyny. Mikkel Bech może być dobrym duchem zespołu. Mamy też Cyfera, Thorssella i Klinga, a średnia wieku naszej drużyny to 22 lata. Każdy z zawodników ma coś do udowodnienia. Celem podstawowym są play-offy, później zobaczymy. Nie chcemy na tym etapie obiecywać niczego więcej. 

Mirosław Berliński, trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk: – To dla mnie zaszczyt prowadzić taką drużynę. Każdy z zawodników chce być liderem i dobrze. Wszyscy chcą być najlepsi i tego właśnie chcemy. 

Mikkel Bech: – Nowy zespół jest bardzo młody, jeszcze młodszy niż w poprzednim sezonie i obiecujący. Wielu z nas zna się ze sobą bardzo dobrze, jesteśmy w podobnym wieku i to dla nas fajna sytuacja. Ja czuję się doskonale w gdańskim klubie, podoba mi się tor i chcę dawać z siebie jak najwięcej względem kibiców. 

Jacob Thorssell: – Znamy się bardzo dobrze. Jeszcze niedawno jeździliśmy z Mikkelem jako juniorzy, wcześniej ścigaliśmy się ze sobą w miniżużlu. Ja sam w ostatnim sezonie jeździłem wraz z Kacprem Gomólskim w Falubazie. Jestem optymistą i chcę, byśmy awansowali do play-offów. W nich może się zdarzyć wszystko. 

Joel Kling: – Jesteśmy nową drużyną, ale w podobnym wieku, co ma wpływ na to, jak mogą się układać relacje. Musimy wykonać fajną pracę na torze. 

Krystian Pieszczek: – Wracam po czterech latach do Gdańska. Dla mnie to ważny krok, by się odbudować i wspomóc drużynę. Mamy fajny, młody zespół na który wiele stać. Ktoś może w nas nie wierzyć, ale jesteśmy w stanie zaskoczyć wszystkich, ale i samych siebie. Musimy w siebie uwierzyć i jechać na wysokim poziomie. 

Kacper Gomólski: –Jesteśmy młodą drużyną. Ja wracam tu po rocznej przerwie. To dla mnie dobra decyzja. Ja zapomniałem o tym co było, skupiam się nad przyszłym sezonem. Powoli budujemy fajną ekipę. Każdego z nas stać na wiele. 

Adrian Cyfer: Na papierze to młody zespół i będzie to duże zaskoczenie dla przeciwników. Będziemy się przygotowywać do sezonu z całych sił i mam nadzieję, że gdy wystartujemy w lidze, co niektórych zaskoczymy. Ostatni mój sezon w Pile nie był udany. Każdy wie, jaka była tam sytuacja finansowa. To dalej się ciągnie, jednak liczę, że wyjdą tam na prostą. Zapominam o tym sezonie i skupiam się na kolejnym. Jestem pełen optymizmu, że wszystko wróci do normy. Stać mnie na dużo. 

Karol Żupiński: –Jedynie wraz z Mikkelem Bechem, jesteśmy kolejny rok w zespole z Gdańska. Cała drużyna jest nowa i mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy się dobrze dogadywać, dzięki czemu będziemy odnosić sukcesy. 

Dominik Majchrzak: – Cieszę się, że dostałem możliwość dołączenia do drużyny z Gdańska i rozwijania swoich umiejętności. W ostatnim sezonie we Włókniarzu miałem mało jazdy. Teraz chcę pokazać na co mnie stać i chcę być silnym punktem drużyny.

 

Autor: M.

————————————-

Źródło i foto: wybrzezegdansk.pl

By kkorpas

One thought on “Zdunek Wybrzeże zaprezentowało skład na 2019 rok”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *