MKS dzięki trafieniom Clevelanda Melvina i Treya Davisa prowadził już 9:0. Arka musiała gonić wynik – z dystansu trafiał Deividas Dulkys, a po rzucie Mikołaja Witlińskiego przegrywała już tylko czterema punktami. Na koniec pierwszej kwarty to dąbrowianie wygrywali jednak 19:15. W pewnym momencie kolejnej części meczu dzięki kolejnym akcjom Melvina i Davisa przewaga ekipy trenera Jacka Winnickiego wynosiła już 18 punktów. Arka zaczęła grać jednak zdecydowanie szybciej i powoli odrabiała straty. Świetnie prezentował się Josh Bostic, a po trafieniu Adama Łapety gospodarze przegrywali już tylko 42:43.

Trafienie Dulkysa na początku trzeciej kwarty dało zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza pierwsze prowadzenie w tym meczu. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a MKS potrafił utrzymać dobre tempo ofensywne. Później punkty zdobywali jednak Marcel Ponitka i Krzysztof Szubarga, a po 30 minutach było 62:57. W czwartej kwarcie dąbrowianie wracali na prowadzenie dzięki Melvinowi. Po trójce Bena Richardsona mieli już siedem punktów przewagi, a po kolejnych akcjach Davisa nawet 11! Arka nie była w stanie tego odrobić, a niski skład gości był nie do zatrzymania. Ostatecznie MKS zwyciężył 86:76.

Trey Davis zagrał świetny mecz – zanotował aż 31 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. Deividas Dulkys zanotował 16 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.

 

Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 76:86 (15:19, 27:24, 20:14, 14:29)

Arka: Dulkys 16, Bostic 15, Szubarga 10, Ponitka 10, Upshaw 10, Łapeta 6, Witliński 5, Wyka 2, Florence 2, Garbacz 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

MKS: Davis 31, Melvin 27, Wojciechowski 9, Richardson 8, Kobel 4, Łukasiak 3, Wołoszyn 3, Zębski 1, Gabiński 0.

Trener: Jacek Winnicki

 

Sędziowie: D. Zapolski, A. Wierzman, M. Sosin

 

By kkorpas

4 thoughts on “Pierwsza ligowa porażka”
  1. Your post is a beacon of positivity this beautiful Monday. The insights provided are invaluable and uplifting. Adding more visuals might just be the cherry on top for future posts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *