W Elblągu odbył się rozegrany awansem mecz 6 kolejki PLUS Ligi, w którym Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 31:29, 15:6). 

Po dwóch pierwszych setach niewiele wskazywało, że gdańszczanie zdobędą jakiekolwiek punkty w dzisiejszym meczu. Zespół z Olsztyna nękał rywali trudną zagrywką. Znakomicie dyrygował grą swoich kolegów Paweł Woicki, a ci skutecznie atakowali. Sam Jan Hadrava zdobył 30 punktów w tym spotkaniu. Posłał na pole gdańszczan 9 (!) asów serwisowych. Wydawało się, że olsztynianie wygrają i to za trzy punkty. Zespół Andrei Anastasiego potrafił jednak się pozbierać. Gospodarze odwrócili losy rywalizacji. Pewnie wygrali trzeciego seta. W czwartym, który trwał 41 minut, obronili piłkę meczową i wygrali po dramatycznej końcówce na przewagi.

Tie break był już meczem do jednej bramki. Olsztynianie nie byli w stanie sforsować gdańskiego bloku. Tym elementem gry zespół Anastasiego zdobył w tie breaku aż 6 punktów, co zadecydowało o zwycięstwie. MVP meczu został Maciej Muzaj, który zdobył 29 punktów, przy 62% skuteczności w ataku

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, 058sport

 

Trefl: Mijailović 13, Grzyb 3, Muzaj 29, Schott 14, Nowakowski 14, Janusz 1, Olenderek (L), Jakubiszak 2, Hebda, Niemiec 11, Kozłowski 2

Trener: Andrea Anastasi

 

Indykpol AZS: Kapelus 15, Warda 8, Hadrava 30, Lux 10, Zniszczoł 6, Woicki 1, Żurek (L), Kańczok, Andringa, Kalinin 1, Pietraszko 5, Gil, Urbanowicz.

Trener: Roberto Santilli

 

MVP meczu: Maciej Muzaj (Trefl)

 

 

——————————————–

Źródło i foto: plusliga.pl

 

 

 

 

Sędziowie: M. Lagierski, P. Król

 

Widzów: 2100

By kkorpas

14 thoughts on “Olsztyn rozbity w tie breaku o gdański blok!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *