W składzie gospodarzy miejsce bramkarza Tomasza Witkowskiego zastąpił Jewgienij Cariegorodcew. Początek meczu to optyczna przewaga gospodarzy którzy już w 2 minucie zdobywają bramkę na listę strzelców wpisuje się Szymon Marzec który otrzymuje podanie od Josefa Vitka. Przypomnijmy że w przegranym 1:4 meczu w Sosnowcu, Marzec też otworzył wynik meczu. Na ripostę gości niestety nie trzeba było długo czekać, po błyskawicznej kontrze gości na listę strzelców wpisuje się Vladimir Luka. Po wyrównującej bramce Automatyka starała się doprowadzić do objęcia prowadzenia zapominając o obronie własnej bramki, w 12 minucie znów Luka znajduje się w sytuacji sam na sam i na szczęście gospodarzy strzela obok słupka. W 17 minucie ciąg dalszy pecha dla Automatyki kontuzji doznaje bramkarz Cariegorodcew którego zastępuje Witkowski. Po zmianie bramkarza trwa zła passa gospodarzy którzy tracą dwa kolejne gole, najpierw w 17 minucie strzałem spod niebieskiej linii wynik podwyższa Jaskólski, a w 20 minucie grający w przewadze gospodarze tracą trzecią bramkę po strzale Luki który kompletnie zaskoczył Witkowskiego.

Drugą tercję gospodarze zaczęli od zmasowanych ataków na efekty nie trzeba było długo czekać w 27 minucie MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Petr Polodna. Zamieszanie pod bramką gości i silne, celne uderzenie Czecha, na tablicy widnieje wynik 2:3. Po stracie bramki Zagłębie nie zamierzało rezygnować ze zwycięstwa i w 36 minucie strzela gola, niepewna interwencja Witkowskiego, i zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystuje Tomasz Kozłowski. 2-4. Po stracie bramki Automatyka rusza znowu do ataku i na sekundę przed zakończeniem drugiej tercji strzela bramkę Na bramkę uderzał Wołodymir Aleksiuk, ale krążek trącił Jakub Stasiewicz myląc Rafała Radziszewkiego.

Trzecia tercja to kolejne zmasowane ataki gospodarzy które nie dają efektu bramkowego, w 58 minucie trener gospodarzy Marek Ziętara bierze czas wycofując bramkarza, efekt ten niestety nie przynosi rezultatu za to goście po zamieszaniu w ich tercji wybijają krążek który przez całe lodowisko wleciał do pustej bramki gospodarzy, zdobywcą bramki jest Luka który ustala rezultat meczu na 5:3 dla Zagłębia. Po tej porażce Automatyka oddaliła się od upragnionego 6 miejsca tracąc już do Energi Toruń 4 punkty. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Andrzej Basista

{gallery}articles/2018/1026H{/gallery} 

MH Automatyka-Zagłębie Sosnowiec 3:5 (1:3,2:1,0:1)

 

MH Automatyka: Cariegorodcew, Witkowski – Chalupa, Maly – Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Aleksiuk – Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk – Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Dolny – Rompkowski, Wróbel, Smal.

Trener: Marek Ziętara

 

Zagłębie: Radziszewski – Działo, Charousek – Bernacki, Słaboń, Kozłowski; Martinka, Kaluza – Luka, Kana, Sikora; Horzelski, Podsiadło – Jaskólski, Rutkowski, Butsenko; Gniewek, Duszak – Jarosz, Pędraś, Jerassow.

Trener: Marcin Kozłowski

 

Sędziowie: M. Polak, W. Moszczyński, S. Szachniewicz

 

Kary: 4 min. – 6 min.

 

 

Z hali Olivia: Jarosław WOLIŃSKI,

Foto: Andrzej Basista

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *