Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu miejsce miały dwie ceremonie. Pierwsza z nich to było oficjalne podziękowanie Ewelinie Kobryn za wieloletnią grę w barwach Wisły CanPack Kraków. Wychowanka krakowskiego klubu po ponad piętnastu latach gry w profesjonalnych rozgrywkach zakończyła karierę. Warto zauważyć, że w jej trakcie występowała także w żółto-niebieskich barwach Lotosu Gdynia, z którym zdobyła m.in. wicemistrzostwo Euroligi i mistrzostwo Polski.

W hali przy ulicy Reymonta 22 nie zabrakło z tej okazji gości z prezesem Polskiego Związku Koszykówki Grzegorzem Bachańskim na czele. W drugiej części ceremonii z okazji urodzin wręczone zostały kwiaty zawodniczce Wisły CanPack Kraków Leonor Rodriguez oraz wieloletniej reprezentantce Polski a obecnie dyrektor sportowej Arki Gdynia Agnieszce Bibrzyckiej.

Najlepsza na parkiecie kolejny raz była Emma Cannon, która w trakcie 31 minut zdobyła 32 punkty dopisując do tego wyniku 11 zbiórek, asystę i przechwyt. Ekswiślaczka, Sonja Greinacher zdobyła 10 punktów (5/6 rzutów z gry) i miała 6 zbiórek, przechwyt i blok. Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły CanPack była dziś Mercedes Russell, która również zapisała na swoim koncie double-double (14 punktów i 10 zbiórek). Drugą strzelczynią Białej Gwiazdy była zdobywczyni 11 punktów – Jordin Canada.

O wyniku zadecydowała rewelacyjna w wykonaniu gdynianek pierwsza kwarta, którą wygrały różnicą 10 punktów (25:15). Przez resztę meczu Arka kontrolowała grę, nie pozwalając krakowiankom na odrobienie strat. Przyjezdne ponownie objęły prowadzenie w drugiej minucie gry po trójce Cannon i już go nie oddały. Tylko raz, w drugiej kwarcie po trafieniu Canady krakowianki zbliżyły się na jedno oczko, ale natychmiast skontrowała je Cannon, a jej koleżanki dowiozły do przerwy ośmiopunktową przewagę.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: wislacanpack.pl, Bartek Ziółkowski

 

Powiedzieli po meczu:

Krzysztof Szewczyk (trener, Wisła CanPack Kraków): – Gratuluję trenerowi i całemu zespołowi z Gdyni zwycięstwa. Nie ma co ukrywać, że jesteśmy w trudnym momencie. Nie gramy tak jak bym sobie tego życzył oraz jak zawodniczki by chciały grać. Ciężko wygrać mecz z tak dobrym zespołem jak Gdynia, jeśli nie trafiamy ośmiu rzutów wolnych i około dziesięciu rzutów spod kosza. Musimy cały czas pracować, aby poprawić nasze błędy.

Magdalena Ziętara (kapitan, Wisła CanPack Kraków): – Gratulacje dla zespołu z Gdyni. Zagrał dzisiaj dobre zawody, na co my nie potrafiłyśmy odpowiedzieć tym samym. W pierwszej połowie mieliśmy ogromne problemy z zatrzymaniem Cannon, która zdobyła 32 punkty zbierając przy tym 11 piłek. Mieliśmy problem z zastawianiem i tak jak trener powiedział jesteśmy w ciężkim momencie, kilka zawodniczek z powodu kontuzji nam powypadało i teraz powoli wracają do treningu. Ciężko wygrać mecz, jeśli na własnym terenie mamy skuteczność na poziomie 30 procent. Mamy młody i ambitny zespół i myślę, że najbliższe dni przepracujemy ciężko, poprawimy błędy i kolejne mecze będą już rozgrywane tak jakbyśmy sobie tego życzyły.

Gundars Vetra (trener, Arka Gdynia): – W pierwszej kolejności chciałbym pogratulować mojej drużynie zwycięstwa na ciężkim terenie. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Był to mecz, w którym oba zespoły starały się dobrze zagrać w obronie, co skutkowało wieloma nieudanymi akcjami w ataku. Kluczem do zwycięstwa mojej drużyny była dziś zdecydowanie mniejsza liczba strat. Życzę Wiśle powodzenie w kolejnym meczu.

Paulina Misiek (kapitan, Arka Gdynia): – Jestem bardzo dumna z mojego zespołu. Każdy wie, że krakowska hala jest bardzo trudnym terenem. Myślę, że nasza determinacja i dobra wola pozwoliły nam dziś odnieść zwycięstwo. W ataku popełniliśmy dzisiaj sporo błędów, ale dzięki obronie udało nam się wygrać ten mecz.

 

Wisła CanPack Kraków – Arka Gdynia 56:67 (15:25, 19:17, 12:14, 10:11)

 

Wisła CanPack: Mercedes Russell 14 (10 zb), Jordin Canada 11, Magdalena Ziętara 9, Sabína Oroszová 7, María Araújo 7, Leonor Rodríguez 6, Božica Mujović 2, Justyna Żurowska-Cegielska 0, María Conde 0, Klaudia Niedźwiedzka 0.

Trener: Krzysztof Szewczyk

 

Arka Gdynia: Emma Cannon 32 (11 zb), Sonja Greinacher 10, Santa Baltkojiene 8, Rebecca Allen 7, Anna Jurcenkova 6, Anna Makurat 2, Paulina Misiek 2, Kamila Podgórna 0, Barbora Balintova 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Sędziowie: M. Nawrocki, A. Szczotka, M. Kuzia

 

 

———————————-

Źródło i foto: wislacanpack.pl

Foto: Bartek Ziółkowski

By kkorpas

3 thoughts on “Wisła pokonana w Krakowie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *