Tym razem mistrz był lepszy. We własnej hali PGE Skra Bełchatów pokonała Trefla Gdańsk 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:12) w meczu trzeciej kolejki PlusLigi. 

W zespole gości nie było mistrza świata Piotra Nowakowskiego, który rozchorował się. Z kolei w PGE Skrze wszyscy gracze byli do dyspozycji (z wyjątkiem kontuzjowanego Patryka Czarnowskiego), choć trener Roberto Piazza postanowił ponownie dać chwilę wytchnienia Mariuszowi Wlazłemu i na prawym skrzydle od początku wyszedł Renee Teppan.

W pierwszym secie gospodarze nie błyszczeli na zagrywce i obronie. Nie wychodziły im zagrywki. Goście mieli trudny serwis i zasłużenie objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej partii Trefl kontynuował dobrą grę. Prowadził 14:10, ale m.in. po błędach Macieja Muzaja pozwolił się dogonić PGE Skrze. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego wyszli jeszcze na prowadzenie, ale znowu po błędach oddali inicjatywę gospodarzom. Trzecią partię bełchatowianie wygrali pewnie, podobnie jak czwartą gdańszczanie. Zwycięstwo Trefla 25:16 było prawdziwym nokautem. W czterech setach oba zespoły popełniły całą masę błędów.

Początek tie-breaka to wyrównana gra punkt za punkt, ale z czasem to PGE Skra wyszła na prowadzenie. Świetnie bronił Karol Kłos, a kontry kończył Milad Ebadipour. Z kolei po świetnym bloku Jakuba Kochanowskiego było już 10:7 dla mistrzów Polski! W ścisłej końcówce asa posłał jeszcze Wlazły i było już 14:10 dla PGE Skry. Takiej przewagi mistrz kraju nie dał sobie odebrać.

MVP meczu został Milad Ebadipour. Irańczyk zdobył 14 punktów, miał 53% skuteczności w przyjęciu i 57% – w ataku.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl

 

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11)

 

PGE Skra: Ebadipour 14, Kochanowski 12, Teppan 4, Szalpuk 3, Kłos 5, Łomacz 1, Piechocki (L), Wlazły 12, Droszczyński, Katic 7, Orczyk 1.

Trener: Roberto Piazza

 

Trefl: Schott 11, Grzyb 7, Janusz 3, Mijailović 13, Niemiec 12, Muzaj 17, Olenderek (L), Jakubiszak, Hebda, Sasak 4.

Trener: Andrea Anastasi

 

MVP: Milad Ebadipour (PGE Skra)

 

Sędziowie: M. Herbik, M. Niewiarowska

 

Widzów: 2293

 

 

—————————————

Źródło  foto: plusliga.pl

By kkorpas

One thought on “Przedsmak Superpucharu dla Bełchatowa!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *