Brak koncentracji zaowocował szybkim zdobyciem bramki przez gości z Katowic. Na listę strzelców już w 70 sekundzie wpisał się Tomasz Malasiński. Na domiar złego gospodarze złapali podwójną karę i to zemściło się kolejną bramką w dwie minuty później, strzeloną przez grającego do niedawna w Gdańsku, Macieja Urbanowicza. To wystarczyło by zespół z Gdańska przebudził się i rozpoczął grę na poziomie zbliżonym do gości.

Pierwsza tercja to jeszcze widowiskowa obrona katowiczan, grając w podwójnym osłabieniu, skutecznie utrudniali wyprowadzenie krążka do własnej tercji. Skutkowało to zakończeniem tej tercji z ujemnym 0:2 wynikiem dla gdańszczan.

Druga tercja lepsza w wykonaniu gospodarzy, dużo szans na zdobycie bramek, ale bez skutku. Posiadanie przewagi w meczu spowodowało zbyt wielkie poczucie pewności u katowiczan i to był decydujący moment , gdyż gdańszczanie z minuty na minutę grali coraz ciekawszy hokej. Dobrze dysponowana formacja obronna katowiczan odpierała te ataki. Dopiero osłabienie gości przyniosło upragniona bramkę, którą pod koniec 31 minuty strzelił Mateusz Danieluk.
Drużyna Automatyki chwyciła wiatr w żagle i za wszelka cenę próbowała odrobić stratę. Kolejne akcje gospodarzy natkały się jednak na dobrze broniących się katowiczan. Nawet w trzeciej tercji próba przewagi z brakiem bramkarza nie dała remisu.

Mecz rozstrzygnął się na korzyść katowiczan w pierwszych minutach pierwszej tercji. Gdańszczanom w tym dniu zabrakło przede wszystkim koncentracji i skuteczności.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Andrzej Basista

{gallery}articles/2018/1019{/gallery}

 

MH Automatyka Gdańsk – Tauron KH GKS Katowice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

0:1 Tomasz Malasiński (2),

0:2 Maciej Urbanowicz (4, 5 na 3),

1:2 Mateusz Danieluk (32, 5 na 4)

MH Automatyka: Witkowski – Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Tieslukiewicz, Dolny, Vitek, Rożkow, Stasiewicz – Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Marzec – Lehmann, Ałeksiuk, Rompkowski, Wróbel, Smal.

Trener: Marek Ziętara

Tauron KH GKS: Lindskoug – Devečka, Heikkinen, Wronka, Rohtla, Łopuski – Čakajík, Wanacki, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Sawicki – Wysocki, Skokan, Mich. Rybak, Mac. Rybak, Krężołek.

Trener: Thomas Coolen

 

Sędziowie: M. Baca, D. Lipiński, M. Młynarski

 

Strzały: 25 – 23

Kary: 12 min. – 16 min.

Widzów: 1500

 

 

Z hali Olivia: Andrzej BASISTA

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *