Arka świetnie rozpoczęła mecz, czym kompletnie zaskoczyła gospodarzy. Mimo, iż punktowanie rozpoczęli oni, to w połowie kwarty przyjezdni po trafieniu Roberta Upshawa prowadzili już siedmioma oczkami (7:14), a po chwili kolejne dwa punkty dorzucił Mikołaj Witliński. Cullen Neal wykonał dwa celne lay-upy i… to było wszystko, na co stać było Rosę w pierwszej kwarcie. Do końca punktowali już tylko zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza. Po serii 13:0 wygrali pierwsze dziesięć minut 31:11.

Drugą kwartę Rosa rozpoczęła trochę lepiej w ataku. Dobrze radził sobie głównie Neal. Miejscowi nieco zmniejszyli stratę, ale przewaga Arki nadal był duża, goście wciąż byli lepsi o kilkanaście oczek i kontrolowali grę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 54:37.

Trzecia kwarta, podobnie jak poprzednia była wyrównana. Dzięki trójkom Carla Lindboma, i akcjom Hannera Mosquery Perei Rosa znów urwała dwa punkty z ogromnej przewagi Arki. Na więcej nie pozwolili głównie Upshaw i Krzysztof Szubarga. W efekcie po trzech kwartach było 71:56 dla gości.

Ostatni akt tego widowiska to uporczywe dążenie miejscowych do odwrócenia losów meczu. Zabrakło im jednak argumentów. Potrafili zbliżyć się po rzucie Daniela Walla na 11 punktów, ale Arka kontrolowała już zawody i w porę zareagowała. W końcówce rozszalał się James Florence, a trójki Dariusza Wyki i Jakuba Garbacza ostatecznie odebrały nadzieję gospodarzom.

Na wynik Arki zapracowali przede wszystkim: Robert Upshaw (16 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty) i James Florence (15 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, 1 przechwyt). Cullen Neal po stronie rywali zdobył 27 punktów i miał 5 asyst, ale także 5 strat. 16 oczek, w tym 3 z trójek dołożył Carl Lindbom, dodając do tego 6 zbiórek, 1 asystę i 1 blok.

Rosa Radom – Arka Gdynia 77:94 (11:31, 26:23, 19:17, 21:23)

Rosa: Neal 27, Lindbom 16, Mosquera Perea 11, Mielczarek 9, Piechowicz 7, Wall 3, Szczypiński 2, Szymański 2, Zegzuła 0.

Trener: Robert Witka

Arka: Upshaw 16, Florence 15, Bostic 12, Łapeta 11, Garbacz 9, Ponitka 8, Witliński 7, Wyka 7, Dulkys 5, Szubarga 4, Kamiński 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

Sędziowie: J. Calik, G. Czajka, T. Trojanowski.

6 thoughts on “Wysokie zwycięstwo Arki w Radomiu”