Gdynianki, którym po odpadnięciu z EuroCup pozostały już tylko rozgrywki ligowe, bardzo poważnie podeszły do meczu i już w połowie pierwszej odsłony po trafieniu Emmy Cannon prowadziły 14:6, a chwilę później lay-upem popisała się Sonja Greinacher. Po 10 minutach gdynianki prowadziły 24:13, a ich kapitan, Paulina Misiek miała na koncie już 9 oczek.

Drugą kwartę dwójką rozpoczęła Jowita Ossowska, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w Gdyni, ale gdynianki nie pozwalały rywalkom na odrabianie strat. Po czterech minutach było już 17:28. Jak wskazuje powolna zmiana wyniku, oba zespoły grały twardo w obronie, w ataku jednak nieco skuteczniejsze były przyjezdne. Ostrowianki szybko przekroczyły limit fauli i zawodniczki Arki zdobywały punkty głównie po rzutach osobistych. W ostatnich trzech minutach miejscowym udało się zdobyć 10 punktów, ale i tak w konsekwencji koszykarki z Gdyni dołożyły do wyniku pierwszej kwarty cztery oczka, schodząc na przerwę przy piętnastopunktowym prowadzeniu (27:42)

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana. Gospodynie bardzo szybko zdobyły 5 punktów za Aktywne były Aleksandra Wajler i Jenna Lynn Burdette. Zawodniczki Gundarsa Vetry nie odpuszczały i za wszelką chciały utrzymać dwucyfrowe prowadzenie. Najpierw Santa Baltkojiene, później Anna Jurcenkova, wreszcie Cannon i Rebecca Allen doprowadziły dystans pomiędzy zespołami do dwudziestu oczek. Końcówka kwarty jednak należała d ambitnych gospodyń, które odrobiły stratę przywróciły status quo z przerwy.

Początek czwartej kwarty to prawdziwa Cannon-ada. Gdynianki zaliczyły serię 7:0. Ostrowianki jeszcze próbowały odpowiadać, ale przyjezdne zaaplikowały im kolejną serie, w której największy udział miała Greinacher, a pod koniec kolejną. Gra miejscowych całkowicie się posypała i ostatecznie Arka Gdynia odniosła wysokie zwycięstwo 95:61. To druga tak okazała wygrana zawodniczek z Gdyni, po której lokują się w czołówce tabeli. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: tubaostrowa.pl

 

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Arka Gdynia 65:94 (13:24, 14:18, 22:22, 12:31)

 

TS Ostrovia: Burdette 15, Motyl 11, Wajler 10, Jaworska 9, Podkańska 7, Ossowska 4, Jackowska 4, Joks 1, Nowicka 0.

Trener: Mirosław Trześniewski

 

Arka: Cannon 17, Greinacher 16, Allen 15, Misiek 15, Jurcenkova 10, Baltkojiene 7, Makurat 5, Balintova 5, Stelmach 5, Podgórna 0, Rembiszewska 0.

Trener: Gundars Vetra. 

 

Sędziowie: P. Gajdosz, Ł. Andrzejewski, A. Maj

 

 

——————————–

Źródło: basketligakobiet.pl

Foto: tubaostrowa.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *