Początek spotkania to przewaga gospodarzy którzy zamknęli gości w swojej tercji. Na gola nie trzeba było długo czekać już w 6 minucie na listę strzelców wpisuje się Jan Steber. Po zdobyciu gola gospodarze nadal przeważali na tafli lodowiska, a kolejne gole wydawały się kwestią czasu. W 13 minucie kolejnego gola dla gospodarzy zdobywa Szymon Marzec. Po zdobyciu bramki dalej trwa nawałnica Automatyki i dwie minuty później na tablicy jest już 3:0 a zdobywcą bramki jest Mateusz Strużyk. KONIEC pierwszej tercji. zabójczą skutecznością popisali się Steber, Marzec i Strużyk, który wypunktowali gości w tej części gry.

Początek drugiej tercji znowu należy do gospodarzy, niestety w 23 minucie karę 2 minut za zahaczanie otrzymuje Igor Smal. Grę w przewadze wykorzystują goście i bramkę na 1:3 strzela Daniel Minge. Trzy minuty później wynik dla Automatyki podwyższa Filip Pesta który po podaniu Strużyka umieszcza krążek w siatce gości. KONIEC drugiej tercji.

Goście po raz pierwszy wykorzystali grę w przewadze i otworzyli wynik spotkania po swojej stronie. Nie cieszyli się jednak długo ze zmniejszenia straty, ponieważ szybko na poziom trzech bramek przywrócił ją Pesta. Gdańszczanie przeważali, zagrali także pierwszy raz w przewadze, ale po półtorej minuty oblężenia pod bramką Energi nie dali rady strzelić piątego gola.

Trzecia tercja to znowu przewaga gospodarzy w 43 minucie hokeista Torunia Mateusz Zieliński otrzymuje karę 2 minut co wykorzystują gospodarze zdobywając piątą bramkę jej autorem jest Strużyk. Po zdobyciu gola cały czas optyczną przewagę mieli gospodarze. W 46 minucie Gdańszczanie chcieli wystrzelić krążek spod własnej bramki, ale zrobili to na tyle źle, że podali Dmytro Demianiukowi, który pojawił się z nim przed Jewgienijem Cariegorodcewem i nie miał problemów z jego pokonaniem, a na tablicy widniał wynik 5:2 dla Automatyki. W trzeciej tercji gdańszczanie kontrolowali przebieg gry. Strzelili bramkę w przewadze, a gościom dali prezent w postaci sytuacji sam na sam z ich bramkarzem, a to zamieniło się na gola. MH Automatyka pokazała dzisiaj jak się gra, jako faworyt. Hokeistą meczu wybrano Jana Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk)

Galeria zdjęć z meczu, Foto: hokej.net, Mirosław Luberadzki 

 

MH Automatyka Gdańsk- Energa Toruń 5:2 (3:0 1:1 1:1)

 

1:0 Steber – Danieluk – Maly (6’)
2:0 Marzec – Pesta (13’)
3:0 Strużyk – Marzec – Pastryk (15’)
3:1 Minge – Parizek – Dołęga (24’, w przewadze)
4:1 Pesta – Strużyk – Marzec (26’)
5:1 Pesta – Pastryk – Kantor (43’, w przewadze)
5:2 Demyanyuk (46’)

 

MH Automatyka: Tsaregorodtsev (Witkowski – n/g); Aleksyuk – Maly, Tesliukevich – Dolny, Kantor – Pastryk (2), Lehmann – Leśniak; Steber (2) – Polodna – Danieluk, Vitek – Rozhkov – Stasiewicz (2), Strużyk – Pesta – Marzec (12), Smal (2) – Rompkowski – Shcherbakov.

Trener: Marek Ziętara

 

KH Energa: Spesny (Bojanowski – n/g); Parizek – Walter, Kamenkov – Trakhanov (2), Zieliński – Jaworski, Lidtke – Skólmowski; Minge – Mentsyuk (2) – Dołęga, Garshin – Korchokha – Orekhin, Demyanyuk – Wiśniewski – Naparło, Husak – Olszewski – Biały.

Trener: Jurij Czuch

 

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) – Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)

 

Kary: 20 (w tym 10 min. dla Marca) – 4 min.

Strzały: 56-43 (18-21, 22-8, 18-14)

Widzów: 2000 

 

 

Tekst: Jarosław Woliński

Foto: pkh2014.pl 

By kkorpas

4 thoughts on “Derby Pomorza dla MH Automatyki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *