Games Clash Masters 

E-sport, czyli profesjonalna rywalizacja w grach komputerowych już dawno stała się popularną i widowiskową dyscypliną rywalizacji. Niedawno odbył się pierwszy turniej Counter Strike: Global Offensive na stadionie PGE Narodowym w historii w ramach wydarzenia Meet Point. Jednak to było tylko preludium tego, co organizatorzy ogłosili w trakcie wydarzenia – międzynarodowego projektu CS:GO Games Clash Masters z pulą ponad 300.000 zł. Finał pierwszej edycji projektu zostanie rozegrany już 28-30 września… w GDYNI, która została partnerem strategicznym wydarzenia! Wyłonione w eliminacjach i zaproszone zespoły przyjadą nad polskie morze, aby wziąć udział w rozgrywkach i zaprezentować się przed kibicami. W Gdynia Arenie stanie widowiskowa scena, na której w profesjonalnej oprawie przez trzy dni będziemy mogli kibicować Polakom i bawić się w gamingowej atmosferze.

Zagrają polskie i zagraniczne drużyny. Polskę reprezentować będzie AGO Esports, Team Kinguin oraz x-kom team zakwalifikowane w turniejach eliminacyjnych. Udział potwierdziła również duńska drużyna Heroic, Imperial z wieloma litewskimi graczami oraz HellRaisers i szwedzkie Red Reserve. W trzecich eliminacjach zakwalifikowała się duńska drużyna Sprout. Zespół, który zwycięży w Gdyni wygra aż 50.000 dolarów i tytuł pierwszego zwycięzcy Games Clash Masters w historii.

Trudno nie dostrzec popularności e-sportu, która przecież nieustannie rośnie. To branża rozwijająca się w niesamowitym tempie. Podobnie jak Gdynia, która jest miastem nowoczesnym i otwartym na ciekawe inicjatywy – Games Clash Masters właśnie do takich należy. Przed nami fantastyczne widowisko i okazja do zaprzyjaźnienia się ze sportem elektronicznym. W Gdynia Arenie mile widziani będą zarówno rutyniarze, jak i ci, którzy do tej pory o e-sporcie jedynie słyszeli. Zapraszam wszystkich mieszkańców i zapewniam, że atrakcji nie zabraknie. – komentuje Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Turnieje rozgrywane na żywo w takiej oprawie to niesamowita okazja dla wszystkich kibiców, aby spotkać się razem i dopingować swoich faworytów. Najczęściej reprezentantów swoich krajów, kibice mogą śledzić jedynie na transmisjach. Największe turnieje odbywają się w odległych miastach i krajach, a często rozgrywki z ich udziałem są bez publiczności na miejscu. Tym razem wybranie się nad polskie morze, do Gdyni, to nie tylko okazja na śledzenie meczów. To widowiskowy pokaz e-sportu i dobra zabawa. Przy obiekcie Gdynia Arena stanie strefa kibica, a w niej wielki ekran oraz rozbudowana strefa kulinarna – ogródki piwne, foodtracki, oraz stanowiska i pokazy mistrzów świata grill&barbecue. Poza międzynarodowym turniejem CS:GO na fanów gamingu czekają strefy free2play oraz stoiska najpopularniejszych tytułów gier elektronicznych, jak między innymi strefa FORNITE Games Clash Masters zapowiada się również na wiele okazji do spotkań z członkami topowych drużyn CS:GO i społecznością e-sportową z całego świata.

Aby przybliżyć nowym widzom rozgrywkę organizatorzy Games Clash Masters przygotowali specjalny film z zasadami gry CS:GO:

Dzięki otwartości miasta Gdynia na nowe inicjatywy, na trzy dni Gdynia stanie się areną międzynarodowych rozgrywek w grze Counter Strike: Global Offensive. Za oprawę finałów odpowiadać będzie wielu specjalistów z różnych dziedzin jak wydarzenia, esport, czy telewizja, dzięki wiedzy i doświadczeniu których będziemy świadkami widowiska na światowym poziomie. Liczę na obecność na trybunach zarówno fanów gier elektronicznych, jak i tych, którzy nie mieli wcześniej okazji uczestniczyć w takich turniejach. Esport to dyscyplina, w której Polacy mają być z czego dumni, więc tym bardziej zachęcam do wsparcia naszych reprezentantów – AGO Esports, Team Kinguin i x-kom teamu. – dodaje Jakub Janaszek, PR Manager i organizator Games Clash Masters

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny dla każdego uczestnika. W sprzedaży jest jednak dostępna pula biletów wcześniejszego wstępu – upoważniająca do zagwarantowanego wstępu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia. Dodatkową opcją jest zakup specjalnych wejściówek PREMIUM, w której oprócz karnetu wczesnego, gwarantowanego wejścia uczestnik otrzymuje specjalną, spersonalizowaną festiwalową koszulkę. Znajdziecie je na: http://bit.ly/gcm-bilety

Harmonogram:

Piątek 28.09
12.00 Ceremonia Otwarcia
12.15 Team Kinguin vs Heroic
13:30 x-kom team vs Red Reserve
15:00 Sprout vs HellRaisers
16:30 AGO Esports vs Imperial
18:00 Group A winners match
19:30 Group B winners match

Sobota 29.09
10:00 Group A elimination match
13:00 Group B elimination match
16:00 Group A decider match
19:00 Group B decider matc

Niedziela 30.09
10:00 Semifinal #1
13:00 Semifinal #2
16:00 Grand Finals

Śledź wydarzenie na bieżąco:
Facebook
Twitter
Instagram 
Twitch.tv  

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *