O czas poprosił Marcin Markuszewski. Nie zdało się to jednak na wiele, bo cztery kolejne bramki autorstwa miejscowych dosłownie rozmontowały defensywę Arki. Strzelecką niemoc przyjezdnych w 13. minucie przełamała Martyna Borysławska, ale wówczas było już 11:2. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany wydarzeń na parkiecie, lubiński walec nie zamierzał się zatrzymywać i w 22. minucie o kolejny czas poprosił szkoleniowiec gości. Przy bardzo korzystnym wyniku Bożena Karkut dała pograć wszystkim zawodniczkom, a do przerwy Metraco Zagłębie Lubin prowadziło bardzo pewnie 19:8.

W drugiej połowie lubinianki, mając w zanadrzu dwa pucharowe mecze z HC Azersu, nie forsowały tempa. Przez większość czasu utrzymywała się bardzo wyraźna, ponad 10-bramkowa przewaga gospodyń, a na listę strzelców wpisywały się kolejne zawodniczki, po akcjach których ręce miejscowych kibiców same składały się do oklasków. Ostatecznie wszystkie zawodniczki zdobyły bramki, a lubinianki wygrały ostatecznie 33:17.

Arka poniosła zatem trzecią porażkę w trzecim spotkaniu, podobnie jak w Superlidze mężczyzn. Trzeba jednak zauważyć, że dotychczas gdynianki mierzyły się z potencjalnymi faworytkami rozgrywek. Trzeba mieć nadzieję, że wszystko, co najgorsze już się wydarzyło, a zdobyte doświadczenie obróci się wkrótce na korzyść młodego gdyńskiego zespołu

Galeria zdjęć z meczu, Foto: zaglebie.lubin.pl, slawek

Metraco Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 33:17 (19:8)

 

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 4, Mączka 3, Hartman 2, Trawczyńska 5, Buklarewicz 1, Wasiak 1, Górna 3, Rosińska 1, Ważna 3, Priolli 1, Matieli 1, Jochymek 1, Belmas 1, Pielesz 6.
Karne: 3/3.
Kary: 4 min.

Trener: Bożena Karkut

Arka: Kowalczyk, Chodakowska – Wtulich 4, Wąsik 2, Bieńkowska 1, Czarnik 2, Dorsz, Gutkowska 4, Śliwińska, Borysławska 2, Małecka 2.
Karne: 4/5.
Kary: 6 min.

Trener: Marcin Markuszewski

 

Sędziowie: A. Gratunik, M. Wołowicz.

 

Widzów: 549

 

 

————————————————

Źródło: zaglebie.lubin.pl, tekst: leman

Foto: tamże, slawek

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *