Pierwszą bramkę dla Automatyki zdobył Dymitr Shcherbakov który otrzymał podanie po lodzie Oskara Lehmanna. Po zdobyciu gola gdańszczanie nie opuszczali tercji gości, co przyniosło efekt w postaci drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się debiutant Robin Maly. Czeski obrońca skorzystał z zamieszania pod bramką gości i podwyższył na 2-0. W drugiej tercji przewagę osiągnęła Reprezentacja PZHL i udokumentowała przewagę bramką Kamila Wałęgi. Po stracie gola ku zdziwieniu kibiców przewagę osiągnęli goście. Kiedy Automatyka chciała przejąć inicjatywę na lodowisku nadziała się na kontrę gości i zrobiło się 2-2 a zdobywcą gola znowu okazał się Wałęga. Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku ale niestety niewiele to dawało, goście umiejętnie rozbijali ataki Automatyki. Co nie udało się w drugiej tercji przyniosło efekt w ostatniej, Szymon Marzec który odsiadywał dwukrotnie kary techniczne wpisał się na listę goli. Trzecia tercja w wykonaniu Automatyki była bardzo nerwowa a kibice cały czas bali się o wynik. W końcówce meczu ulgę kibicom przyniósł Krzysztof Kantor wpychając krążek do bramki ustalając wynik na 4-2.

Mimo szumnych zapowiedzi i walki o pierwszą szóstkę hokeistom z taką grą trudno będzie zrealizować ten cel, pocieszmy się że to dopiero początek sezonu a hokeiści z Gdańska pokażą lwi pazur i postarają sprawić się niejedną niespodziankę.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Andrzej Basista

{gallery}articles/2018/0905{/gallery}

 

MH Automatyka Gdańsk – Kadra PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

1:0 Shcherbakov – Lehmann – Wróbel (4’)
2:0 Maly – Danieluk – Polodna (10’)
2:1 Wałęga – Sołtys – Wysocki (26’)
2:2 Wałęga – Sołtys – Wysocki (29’)
3:2 Marzec – Pesta (42’)
4:2 Kantor – Marzec – Pesta (49’)

 

MH Automatyka: Tsaregorodtsev (Witkowski – n/g); Aleksyuk – Maly, Tesliukevich – Dolny, Kantor – Pastryk, Lehmann (2) – Leśniak; Steber – Polodna – Danieluk, Vitek – Rozhkov – Stasiewicz, Strużyk – Pesta – Marzec (4), Rompkowski – Wróbel – Shcherbakov.

Kadra PZHL: Czernik (Lipiński – n/g); Wysocki – Bizacki, Niedlich – Noworyta, Gruszczyk – Chorążyczewski, Skokan – Khoperia; Sołtys – Wałęga – Worwa, Zając – Michał Rybak (2) – Olszewski, Magiera – Jóźwik – Pelaczyk, Gruźla – Ubowski – Misterkiewicz.

 

Sędziowie: Maciej Pachucki, Maciej Byczkowski, Patryk Kasprzyk

Kary: 8 min. – 2 min.

Strzały: 55-26 (18-4, 21-13, 16-9)

Widzów: 800

 

 

Z hali Olivia: Jarosław WOLIŃSKI

 

By kkorpas

5 thoughts on “Mimo wygranej, słaby mecz Automatyki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *