Wielu z nich podpisało się pod słowami deklaracji Wielkiej Arki, w tym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek  oraz przedstawiciele gdyńskich klubów. Żółto-niebieska rodzina udowodniła, że dobrze wychodzi nie tylko na zdjęciach.

Punktualnie o godzinie 17:00, spod pomnika „rybek” na Bulwar Nadmorski, wylała się żółta fala. Ramię w ramię maszerowali przedstawiciele władz miasta oraz gdyńscy sportowcy. Wszyscy ubrani w koszulki obwieszczające światu jasny komunikat: jesteśmy Wielką Arką!

Klimat wielkiego święta odczuwalny był na każdym kroku. Ostatni z nich postawiono w miejscu szczególnym: na Skwerze Arki Gdynia, gdzie na scenę zaproszeni zostali ambasadorzy projektu, prezesi klubów oraz prezydent Szczurek i dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. 
– Dzisiejszy dzień udowodnił, że żółto-niebieska rodzina tworzy jedność. Projekt Wielka Arka odwołuje się do lokalnej tożsamości, a także przywiązania kibiców do tradycji i lokalnego patriotyzmu. Wszystkim klubom zależy na tym, aby gdyński sport się rozwijał, dlatego tak chętnie poparły ideę, która dojrzewała od kilku lat   – mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Po części oficjalnej przyszedł czas na integrację. Gdy na scenie tańczyły Cheerleaders Gdynia, łowcy autografów polowali na brakujące podpisy, przyszłe gwiazdy gdyńskiego sportu fotografowały się z tymi obecnymi, a najmłodsi uczestnicy festynu beztrosko spędzali czas na „dmuchańcach” . Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również strefy czterech dyscyplin: piłki nożnej, rugby, koszykówki i piłki ręcznej, które prowadzili sami zawodnicy klubów Wielkiej Arki.

– Takie imprezy najlepiej obrazują, w jaki sposób gdynianie traktują sport. Możliwość spotkania swoich ulubieńców jest dla nich najlepszą nagrodą i wielkim przeżyciem. Widok tylu uśmiechniętych twarzy jest czymś niezwykłym, co na długo pozostaje w pamięci – zauważył dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodał: – Projekt rozwija się w zaskakującym tempie. Zaledwie kilka dni po starcie, zgłosili się do nas żeglarze z MKŻ Arka, których z radością przyjmiemy do żółto-niebieskiej rodziny.

Piknik poprowadził  dziennikarz nc+, gdynianin Bartosz Ignacik. „Turbokozak”, w swoim stylu, zapraszał sportowców do luźnych pogawędek, opowiadał o sukcesach klubów spod żółto-niebieskiego sztandaru, a także zachęcał do odwiedzania poszczególnych stanowisk.

Skoro wielkie świętowanie narodzin za nami, czas zająć się kibicowaniem żółto-niebieskim i świętowaniem kolejnych zwycięstw Arki. Najbliższa okazja już w sobotę, kiedy to piłkarze zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gdyni z Zagłębiem Sosnowiec.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.wielkaarka.pl .

By kkorpas

11 thoughts on “Wielka Arka zaprezentowała się kibicom”
  1. … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/08/30/wielka-arka-zaprezentowala-sie-kibicom/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *