W szóstym biegu popisał się Anders Thomsen, wyprzedzając na torze prowadzącego Andreasa Jonssona. W kolejnych biegach zawodnicy Zdunek Wybrzeża, mimo przegrywanych startów wyprzedzali rywali na torze i jeśli nie wygrywali gonitw, to przynajmniej je remisowali. Wielokrotnie ze stanu 1:5 odwracali losy biegów na 33, a nawet 4:2. Po dwóch wygranych 4:2 i dwóch 5:1 po 9 biegu wyszli na prowadzenie 28:26, którego nie oddali już do końca meczu. Trzynasty bieg wygrali podwójnie i przed biegami nominowanymi prowadzili 42:36. Dwa remisy w ostatnich dwóch wyścigach dawały im nie tylko zwycięstwo, ale i upragniony bonus. I zrobili to! Zwyciężyli 48:42 i prolongowali swoje szanse na play-offy.

{youtube}4yXFsuIvC2s{/youtube}

 

Bieg po biegu:

1. Miesiąc, SZCZEPANIAK, BECH, D. Lampart 3:3
Paweł Miesiąc wygrał start i dojechał do mety z ogromną przewagą nad resztą stawki. Dawid Lampart próbował wyprzedzić Becha, ale nasz zawodnik skutecznie się obronił. Zaczynamy od remisu.

2. W. Lampart, ŻUPIŃSKI, Bober, KOSSAKOWSKI 4:2 (7:5)
Gospodarze wyraźnie wygrali moment startowy, ale na wyjściu z pierwszego łuku kapitalnie zachował się Karol Żupiński, który zdołał przedzielić parę Speed Car Motoru Lublin. Na trzecią lokatę spadł Bober. 21-latek starał się wyprzedzić młodszego kolegę, ale Żupiński mądrze się bronił. Kossakowski nie liczył się w stawce.

3. THOMSEN, Masters, Lambert, FAJFER 3:3 (10:8)
Oskar Fajfer otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce najlepiej wystartował Masters. Do swojego klubowego kolegi szybko przy krawężniku dołączył Lambert, ale najsprytniejszy okazał się Thomsen, który pięknym atakiem pod bandą minął obu rywali i z każdym kolejnym okrążeniem powiększał przewagę.

4. Jonsson, W. Lampart, MICHELSEN, ŻUPIŃSKI 5:1 (15:9)
Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin okazali się lepsi na starcie. Michelsen początkowo jechał czwarty, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Żupińskiego i starał się gonić Wiktora Lamparta. Junior gospodarzy był jednak szybszy.

5. Masters, Lambert, BECH, SZCZEPANIAK 5:1 (20:10)
Gospodarze po raz kolejny lepsi na starcie. Pewne podwójne zwycięstwo miejscowych. Bech na mecie wyprzedził Szczepaniaka.

6. THOMSEN, Jonsson, FAJFER, Bober 2:4 (22:14)
Anders Thomsen! Duńczyk jest piekielnie szybki. Nasz dzisiejszy lider poradził sobie na trasie z Andreasem Jonssonem. Fajfer dojechał do mety na trzeciej pozycji z bezpieczną przewagą nad Boberem.

7. MICHELSEN, D. Lampart, KOSSAKOWSKI, Miesiąc (w) 2:4 (24:18)
Wyścig przerwany przy podwójnym prowadzeniu Zdunek Wybrzeża! Michelsen wygrał start, a Kossakowski na pierwszym łuku uporał się z rywalami. Na trzecim okrążeniu motocykla nie opanował Paweł Miesiąc. Zawodnik gospodarzy zapoznał się z nawierzchnią toru i został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie mieliśmy podobny scenariusz, ale Kossakowski popełnił błąd i stracił drugie miejsce na rzecz Dawida Lamparta.

8. MICHELSEN, BECH, Jonsson, W. Lampart 1:5 (25:23)
Rezerwa taktyczna. Michelsen pojedzie za Szczepaniaka. Dalej odrabiamy straty! Michelsen wygrał start, a na dystansie dołączył do niego Bech. Wiktor Lampart jechał drugi, ale popełnił błąd i spadł na koniec stawki.

9. FAJFER, THOMSEN, D. Lampart, Miesiąc 1:5 (26:28)
Kolejne pewne podwójne zwycięstwo gdańszczan! Wychodzimy na prowadzenie!

10. MICHELSEN, Masters, Lambert, ŻUPIŃSKI 3:3 (29:31)
Piękny wyścig! Kapitalna walka Michelsena z zawodnikami gospodarzy. Miejscowi prowadzili podwójnie, ale Duńczyk wyprzedził ich na dystansie. W dalszym ciągu prowadzimy!

11. Jonsson, FAJFER, SZCZEPANIAK, W. Lampart 3:3 (32:34)
Zmiana w zespole gospodarzy. Miesiąca w ramach rezerwy zwykłej zastąpi Wiktor Lampart. Gospodarze wygrali start, ale Wiktor Lampart na dystansie spadł na czwarte miejsce. Fajfer był bardzo szybki, ale Jonsson dojechał do mety na prowadzeniu.

12. BECH, Masters, Bober, KOSSAKOWSKI 3:3 (35:37)
Niesamowity Bech! Duńczyk na trasie wyprzedził obu rywali. Nasi Duńczycy są niesamowici W dalszym ciągu prowadzimy!

13. MICHELSEN, THOMSEN, Lambert, D. Lampart 1:5 (36:42)
Doskonały start Michelsena. Na dystansie dołączył do niego Thomsen. Kolejne podwójne zwycięstwo! Walczymy o pełną pulę!

14. Jonsson, FAJFER, BECH, Masters 3:3 (39:45)
Wygrywamy ten mecz! Jonsson wygrał start, ale zaraz za nim zameldowali się gdańszczanie. Walczymy o bonus!

15. Jonsson, MICHELSEN, THOMSEN, Masters 3:3 (42:48)
Mamy to! Trzy punkty jadą do Gdańska! Thomsen na dystansie wyprzedził Mastersa i zapewnił naszej drużynie punkt bonusowy!

Galeria zdjęć z meczu, Foto: kurierlubelski.pl, Wojciech Szubartowski 

Wyniki:

Speed Car Motor Lublin 42:

9. Dawid Lampart (0,2,1,0) 3
10. Paweł Miesiąc (3,w,0,-) 3
11. Sam Masters (2,3,2,2,0,0) 9
12. Robert Lambert (1*,2*,1*,1) 5+3
13. Andreas Jonsson (3,2,1,3,3,3) 15
14. Oskar Bober (1,0,1*) 2+1
15. Wiktor Lampart (3,2*,0,0) 5+1

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 48:

1. Mikkel Bech (1*,1,2*,3,1*) 8+3
2. Michał Szczepaniak (2,0,-,1*) 3+1
3. Oskar Fajfer (0,1,3,2,2) 8
4. Anders Thomsen (3,3,2*,2*,1*) 11+3
5. Mikkel Michelsen (1,3,3,3,3,2) 15
6. Dominik Kossakowski (0,1,0) 
7. Karol Żupiński (2,0,0) 2

By kkorpas

368 thoughts on “Duńska szarża w Lublinie!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *