W szóstym biegu popisał się Anders Thomsen, wyprzedzając na torze prowadzącego Andreasa Jonssona. W kolejnych biegach zawodnicy Zdunek Wybrzeża, mimo przegrywanych startów wyprzedzali rywali na torze i jeśli nie wygrywali gonitw, to przynajmniej je remisowali. Wielokrotnie ze stanu 1:5 odwracali losy biegów na 33, a nawet 4:2. Po dwóch wygranych 4:2 i dwóch 5:1 po 9 biegu wyszli na prowadzenie 28:26, którego nie oddali już do końca meczu. Trzynasty bieg wygrali podwójnie i przed biegami nominowanymi prowadzili 42:36. Dwa remisy w ostatnich dwóch wyścigach dawały im nie tylko zwycięstwo, ale i upragniony bonus. I zrobili to! Zwyciężyli 48:42 i prolongowali swoje szanse na play-offy.

{youtube}4yXFsuIvC2s{/youtube}

 

Bieg po biegu:

1. Miesiąc, SZCZEPANIAK, BECH, D. Lampart 3:3
Paweł Miesiąc wygrał start i dojechał do mety z ogromną przewagą nad resztą stawki. Dawid Lampart próbował wyprzedzić Becha, ale nasz zawodnik skutecznie się obronił. Zaczynamy od remisu.

2. W. Lampart, ŻUPIŃSKI, Bober, KOSSAKOWSKI 4:2 (7:5)
Gospodarze wyraźnie wygrali moment startowy, ale na wyjściu z pierwszego łuku kapitalnie zachował się Karol Żupiński, który zdołał przedzielić parę Speed Car Motoru Lublin. Na trzecią lokatę spadł Bober. 21-latek starał się wyprzedzić młodszego kolegę, ale Żupiński mądrze się bronił. Kossakowski nie liczył się w stawce.

3. THOMSEN, Masters, Lambert, FAJFER 3:3 (10:8)
Oskar Fajfer otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce najlepiej wystartował Masters. Do swojego klubowego kolegi szybko przy krawężniku dołączył Lambert, ale najsprytniejszy okazał się Thomsen, który pięknym atakiem pod bandą minął obu rywali i z każdym kolejnym okrążeniem powiększał przewagę.

4. Jonsson, W. Lampart, MICHELSEN, ŻUPIŃSKI 5:1 (15:9)
Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin okazali się lepsi na starcie. Michelsen początkowo jechał czwarty, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Żupińskiego i starał się gonić Wiktora Lamparta. Junior gospodarzy był jednak szybszy.

5. Masters, Lambert, BECH, SZCZEPANIAK 5:1 (20:10)
Gospodarze po raz kolejny lepsi na starcie. Pewne podwójne zwycięstwo miejscowych. Bech na mecie wyprzedził Szczepaniaka.

6. THOMSEN, Jonsson, FAJFER, Bober 2:4 (22:14)
Anders Thomsen! Duńczyk jest piekielnie szybki. Nasz dzisiejszy lider poradził sobie na trasie z Andreasem Jonssonem. Fajfer dojechał do mety na trzeciej pozycji z bezpieczną przewagą nad Boberem.

7. MICHELSEN, D. Lampart, KOSSAKOWSKI, Miesiąc (w) 2:4 (24:18)
Wyścig przerwany przy podwójnym prowadzeniu Zdunek Wybrzeża! Michelsen wygrał start, a Kossakowski na pierwszym łuku uporał się z rywalami. Na trzecim okrążeniu motocykla nie opanował Paweł Miesiąc. Zawodnik gospodarzy zapoznał się z nawierzchnią toru i został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie mieliśmy podobny scenariusz, ale Kossakowski popełnił błąd i stracił drugie miejsce na rzecz Dawida Lamparta.

8. MICHELSEN, BECH, Jonsson, W. Lampart 1:5 (25:23)
Rezerwa taktyczna. Michelsen pojedzie za Szczepaniaka. Dalej odrabiamy straty! Michelsen wygrał start, a na dystansie dołączył do niego Bech. Wiktor Lampart jechał drugi, ale popełnił błąd i spadł na koniec stawki.

9. FAJFER, THOMSEN, D. Lampart, Miesiąc 1:5 (26:28)
Kolejne pewne podwójne zwycięstwo gdańszczan! Wychodzimy na prowadzenie!

10. MICHELSEN, Masters, Lambert, ŻUPIŃSKI 3:3 (29:31)
Piękny wyścig! Kapitalna walka Michelsena z zawodnikami gospodarzy. Miejscowi prowadzili podwójnie, ale Duńczyk wyprzedził ich na dystansie. W dalszym ciągu prowadzimy!

11. Jonsson, FAJFER, SZCZEPANIAK, W. Lampart 3:3 (32:34)
Zmiana w zespole gospodarzy. Miesiąca w ramach rezerwy zwykłej zastąpi Wiktor Lampart. Gospodarze wygrali start, ale Wiktor Lampart na dystansie spadł na czwarte miejsce. Fajfer był bardzo szybki, ale Jonsson dojechał do mety na prowadzeniu.

12. BECH, Masters, Bober, KOSSAKOWSKI 3:3 (35:37)
Niesamowity Bech! Duńczyk na trasie wyprzedził obu rywali. Nasi Duńczycy są niesamowici W dalszym ciągu prowadzimy!

13. MICHELSEN, THOMSEN, Lambert, D. Lampart 1:5 (36:42)
Doskonały start Michelsena. Na dystansie dołączył do niego Thomsen. Kolejne podwójne zwycięstwo! Walczymy o pełną pulę!

14. Jonsson, FAJFER, BECH, Masters 3:3 (39:45)
Wygrywamy ten mecz! Jonsson wygrał start, ale zaraz za nim zameldowali się gdańszczanie. Walczymy o bonus!

15. Jonsson, MICHELSEN, THOMSEN, Masters 3:3 (42:48)
Mamy to! Trzy punkty jadą do Gdańska! Thomsen na dystansie wyprzedził Mastersa i zapewnił naszej drużynie punkt bonusowy!

Galeria zdjęć z meczu, Foto: kurierlubelski.pl, Wojciech Szubartowski 

Wyniki:

Speed Car Motor Lublin 42:

9. Dawid Lampart (0,2,1,0) 3
10. Paweł Miesiąc (3,w,0,-) 3
11. Sam Masters (2,3,2,2,0,0) 9
12. Robert Lambert (1*,2*,1*,1) 5+3
13. Andreas Jonsson (3,2,1,3,3,3) 15
14. Oskar Bober (1,0,1*) 2+1
15. Wiktor Lampart (3,2*,0,0) 5+1

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 48:

1. Mikkel Bech (1*,1,2*,3,1*) 8+3
2. Michał Szczepaniak (2,0,-,1*) 3+1
3. Oskar Fajfer (0,1,3,2,2) 8
4. Anders Thomsen (3,3,2*,2*,1*) 11+3
5. Mikkel Michelsen (1,3,3,3,3,2) 15
6. Dominik Kossakowski (0,1,0) 
7. Karol Żupiński (2,0,0) 2

By kkorpas

627 thoughts on “Duńska szarża w Lublinie!!!”
  1. A powerful share, I simply given this onto a colleague who was doing just a little analysis on this. And he the truth is purchased me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you develop into expertise, would you mind updating your weblog with more details? It’s extremely useful for me. Large thumb up for this weblog submit!

  2. Thank you for sharing excellent informations. Your site is so cool. I am impressed by the details that you’ve on this blog. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched all over the place and simply could not come across. What an ideal web-site.

  3. Great write-up, I¦m regular visitor of one¦s site, maintain up the nice operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time.

  4. Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

  5. I wanted to put you a very little remark to finally say thank you over again with your remarkable tips you have shown on this website. It has been certainly seriously open-handed of you to supply extensively precisely what many of us would have supplied for an electronic book in order to make some money on their own, particularly now that you could have tried it if you ever considered necessary. Those points in addition worked to be the easy way to know that other individuals have the same fervor similar to my personal own to know the truth lots more related to this matter. Certainly there are some more enjoyable sessions ahead for individuals who looked over your website.

  6. I do agree with all of the ideas you have presented in your post. They are really convincing and will definitely work. Still, the posts are too short for novices. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

  7. I enjoy you because of all of your effort on this blog. My mom enjoys carrying out investigation and it is obvious why. Most people notice all regarding the dynamic method you provide useful steps through the web blog and therefore increase response from some others on the subject matter then our own girl is in fact discovering a lot. Take pleasure in the rest of the new year. You have been performing a great job.

  8. Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to search out someone with some unique thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is one thing that’s wanted on the internet, somebody with slightly originality. useful job for bringing one thing new to the web!

  9. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my subscribers would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel free to send me an email.

  10. I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite sure I will learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!