W ostatni piątek podczas ceremonii zamknięcia niemieccy żeglarze Lutz Stengel i Holger Jess oficjalnie stali się Mistrzami Świata w klasie 505′ 2018. Ostatnie dwa dni wyścigów były z pewnością dobre. Dobre w sensie szerokiego zakresu możliwości. Niektórzy byli bardziej niż szczęśliwi z 10 węzłów, inni cieszyli się wyzwaniem wzburzonych fal.

Ostatnie pięć wyścigów – trzy w czwartek i dwa w piątek, nadal przy pięknym słońcu i średnio mocnym wietrze zakończyły się w czwartek urodzinowym przyjęciem Michała Olko, jednego z organizatorów, a w piątek, nazwany przez organizatorów oficjalnie – Wielkim, uroczystą Ceremonią Zamknięcia. Lutz Stengel i Holger Jess – mistrzowie świata klasy 505′ 2018 otrzymali piękny niebieski glob – symbol najlepszych z najlepszych.

Z okrzykami, śmiechem i dobrą muzyką żegnała Gdynia żeglarzy klasy 505, których już wkrótce, w styczniu 2019 powita Australia jako gospodarz 505 Worlds’ 2019.

 

 

——————————————

Źródło i foto: sap505worlds2018.com

tekst: Ewa Strzyżewska, tłum. ZB

foto: Robert Hajduk

By kkorpas

3 thoughts on “Medale rozdane, mistrzostwa świata w żeglarstwie w klasie 505 zakończone!”
  1. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/07/29/medale-rozdane-mistrzostwa-swiata-w-zeglarstwie-w-klasie-505-zakonczone/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *