Zdunek Wybrzeże Gdańsk w meczu 10. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pokonało na własnym stadionie ROW Rybnik 50:40.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Żużlowcy gdańscy, pomimo notorycznie przegrywanych startów, walczyli na torze jak lwy i błyskawicznie odrabiali straty.

Przed biegami nominowanymi przewaga zawodników Mirosława Berlińskiego wynosiła już 12 oczek i wydawało się, że punkt bonusowy jest w rękach miejscowych. Niestety, upadek Troya Batchelora w przedostatniej gonitwie, zinterpretowany przez sędziego, jako wina Andersa Thomsena, dał gościom wygraną 4:2, co pozwoliło im nieco odrobić straty. W ostatnim biegu po atomowym starcie uciekł stawce Kacper Woryna, ale na szczęście Oskar Fajfer wraz z Mikkelem Michelsenem nie pozwolili się wyprzedzić Andrzejowi Lebedevowi i uratowali remis.

 

Bieg po biegu:

1. BECH, Lebiediew, Cook, SZCZEPANIAK 3:3
Na pierwszym łuku najlepiej zachował się Bech i to on objął prowadzenie. Duńczyk nie oddał pierwszego miejsca do końca. Lebiediew był szybki, ale nie zdołał przeprowadzić żadnego ataku. Szczepaniak początkowo walczył o trzecie miejsce, ale trwało to krótko.

2. Chmiel, KOSSAKOWSKI, ŻUPIŃSKI, Skupień 3:3 (6:6)
Na starcie zdecydowanie lepsi rybniczanie. Młodzieżowcy Wybrzeża jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedzili rywala. Chmiel szybko uciekł i zdobył trzy punkty.

3. FAJFER, Czaja, THOMSEN, Batchelor 4:2 (10:8)
Upadek Thomsena i Batchelora na pierwszym łuku. Zawodnicy wstali o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie. Obaj żużlowcy są zdolni do dalszej jazdy. Kapitalny wyścig! Ponownie na starcie lepsi goście, ale Fajfer na pierwszym okrążeniu poradził sobie z Batchelorem, a pod koniec drugiego wyprzedził prowadzącego Czaję. Thomsen nie chciał być gorszy od Oskara i przedostał się na trzecią pozycję.

4. KOSSAKOWSKI, Woryna, MICHELSEN, Skupień (W) 4:2 (14:10)
Lars Skupień przewrócił się na pierwszym łuku. Zawodnik gości wraca do parku maszyn o własnych siłach. Powtórka w czwórkę. Skupień otrzymał od sędziego ostrzeżenie za utrudnianie startu. Junior ROW-u wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Pewne zwycięstwo Kossakowskiego. Michelsen walczył z Woryną o drugie miejsce, ale lepszy okazał się rybniczanin.

5. FAJFER, THOMSEN, Lebiediew, Cook 5:1 (19:11)
Świetny start gdańszczan i pewne podwójne zwycięstwo. Kapitalna prędkość Oskara Fajfera!

6. MICHELSEN, Batchelor, Czaja, ŻUPIŃSKI (W) 3:3 (22:14)
Niebezpieczna sytuacja na drugim łuku. Upadek Karola Żupińskiego. Na szczęście nikt nie wjechał do młodego gdańszczanina, który jest wykluczony z powtórki. Osamotniony Michelsen wygrał start i przyjechał do mety na pierwszym miejscu. 

7. Woryna, BECH, SZCZEPANIAK, Chmiel 3:3 (25:17)
Woryna wygrał start i zdobył trzy punkty. Do końca starał się go wyprzedzić Bech, ale nie był na tyle szybki, aby zaszkodzić rybniczaninowi. Szczepaniak był wolny, ale na szczęście obronił trzecią pozycję.

8. MICHELSEN, Lebiediew, Woryna, KOSSAKOWSKI 3:3 (28:20)
Woryna jako rezerwa taktyczna za Cooka. Kapitalny start Michelsena i kolejna pewna trójka. Duńczyk wygrał z ogromną przewagą. Kossakowski nie nawiązał walki z rybniczaninami.

9. Czaja, BECH, Batchelor, SZCZEPANIAK 2:4 (30:24)
Bech wyraźnie przegrał start. Szybko minął Szczepaniaka i zaczął gonić rywali. Udało mu się to na samej mecie, gdy uporał się z Batchelorem. Sześć punktów przewagi. Walczymy o pełną pulę!

10. FAJFER, THOMSEN, Woryna, Skupień 5:1 (35:25)
Rybniczanie ponownie lepsi na starcie. Skupień na pierwszym okrążeniu spadł jednak na koniec stawki. Fajfer i Thomsen na dystansie wyprzedzili jeszcze prowadzącego Worynę. Podwójne zwycięstwo i dziesięć punktów przewagi!

11. MICHELSEN, SZCZEPANIAK, Batchelor, Czaja 5:1 (40:26)
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Cooka. Kolejny kapitalny wyścig! Szczepaniak na drugim łuku wyprzedził Batchelora i dołączył do prowadzącego Michelsena. Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa. Później pozostanie walka o bonus!

12. Lebiediew, FAJFER, Chmiel, ŻUPIŃSKI 2:4 (42:30)
Przyjezdni wygrali start, ale Fajfer poradził sobie na trasie z Chmielem. Żupiński starał się zbliżyć do rybniczanina, ale nie dał rady przeprowadzić żadnego ataku.

13. THOMSEN, Batchelor, Woryna, BECH 3:3 (45:33)
Nierówny start. Batchelor otrzymał ostrzeżenie od arbitra za utrudnianie startu. Nasi zawodnicy wygrali start, ale Bech wdał się w walkę z rywalami i dojechał do mety na końcu stawki. Mecz jest wygrany, ale celujemy jeszcze w punkt bonusowy. W dwumeczu mamy dwa oczka przewagi!

14. Lebiediew, BECH, Batchelor, THOMSEN (W) 2:4 (47:37)
Bieg przerwany po upadku Batchelora. Kangur przewrócił się na pierwszym łuku czwartego okrążenia po ataku Andersa Thomsena. Czekamy na decyzję sędziego! Thomsen wykluczony, bieg zostaje zaliczony. Ostatni bieg zadecyduje o bonusie!

15. Woryna, FAJFER, MICHELSEN, Lebiediew 3:3 (50:40)
Woryna ewidentnie ukradł start, ale sędzia nie przerwał wyścigu. Fajfer do końca starał się ścigać rybniczanina, aby zdobyć dla Wybrzeża bonus, ale niestety się nie udało. Remis w dwumeczu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik 50:40

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50:

9. Mikkel Bech – (3,2,2,0,2) 9
10. Michał Szczepaniak – (0,1*,0,2*) 3+2
11. Oskar Fajfer – (3,3,3,2,2) 13
12. Anders Thomsen – (1,2*,2*,3,W) 8+2
13. Mikkel Michelsen – (1,3,3,3,1*) 11+1
14. Karol Żupiński – (1*,W,0) 1+1
15. Dominik Kossakowski – (2,3,0) 5

 

ROW Rybnik 40:

1. Andrzej Lebiediew – (2,1,2,3,3,0) 11
2. Craig Cook – (1*,0,-,-,-) 1+1
3. Artur Czaja – (2,1,3,0,-) 6
4. Troy Batchelor – (0,2,1,1,2,1) 7
5. Kacper Woryna – (2,3,1*,1,1*,3) 11+2
6. Robert Chmiel – (3,0,1) 4
7. Lars Skupień – (0,W,0) 0

 

 

Ze Stadionu Żużlowego w Gdańsku: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *