Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN

Z uwagi na rozwój sytuacji związanej z obiektem tenisowym w Sopocie, w porozumieniu z przedstawicielami Miasta Sopotu oraz klubu STK Sopot, w celu zapewnienia jak najbardziej komfortowych warunków uczestnikom oraz kibicom, partnerom i przedstawicielom mediów oraz w trosce o profesjonalizm turnieju, jesteśmy zmuszeni przenieść rozgrywki na korty Klubu Tenisowego Arka, w Gdyni przy ulicy Juliana Ejsmonda 3.

Miasto Sopot deklaruje dalszą ścisłą współpracę i wsparcie tego ważnego wydarzenia sportowego. Nazwa oraz termin rozgrywania turnieju nie ulegają zmianie. Na Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN zapraszamy w dniach 28.VII – 05.VIII.2018r.

Dla mnie osobiście najważniejsze w obecnej sytuacji jest wsparcie ze strony Miasta Sopotu oraz pozostałych partnerów imprezy. Przykro mi, że musieliśmy podjąć tak trudną decyzję. Mam jednocześnie ogromną nadzieję, że turniej wróci w najbliższej przyszłości na sopockie korty tenisowe, gdzie jest jego miejsce – mówi dyrektor turnieju, Mariusz Fyrstenberg.

 

Przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Tenisowego SOPOT OPEN idą pełną parą. Wszystko jest niemal gotowe, co potwierdzili na konferencji prasowej Mariusz Fyrstenberg – dyrektor turnieju i Jacek Karnowski – prezydent miasta Sopotu

Jestem podekscytowany faktem, że moje wieloletnie plany w końcu dojdą do skutku i już za kilka dni rozpoczniemy turniej tenisowy SOPOT OPEN. To było moje prywatne marzenie i cel, żeby taki turniej powrócił do kalendarza światowego tenisa – przyznał Mariusz Fyrstenberg.

Cieszę się, że przyjadą do nas fantastyczni tenisiści, nawet z pierwszej setki światowego rankingu. Bardzo dziękuję za wysiłek organizacyjny. Mam nadzieję, że trybuny będą pełne i będzie to piękny okres sportowego święta na Wybrzeżu – podkreślił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Poznaliśmy także zawodników, którzy wezmą udział w turnieju głównym SOPOT OPEN. Na kortach zobaczymy Hiszpana Tommy’ego Robredo, byłą piątą rakietę świata, siedmiokrotnego ćwierćfinalistę turniejów wielkoszlemowych.

W turnieju udział weźmie także m.in. Nicolas Almagro, zwycięzca 13 turniejów rangi ATP World Tour. Pierwszym rozstawionym będzie natomiast Włoch Paolo Lorenzi, obecnie 88. w światowym rankingu.

Zobaczymy także niezwykle utalentowanych, młodych zawodników. Casper Ruud (Norwegia) i Nicola Kuhn to według prognoz ATP jedne z pięciu przyszłych gwiazd światowego tenisa.

Polskę będą reprezentować m.in. Jerzy Janowicz, który zagra z „dziką kartą” i Kamil Majchrzak oraz Michał Dembek i Daniel Michalski – przedstawiciele najmłodszego pokolenia wschodzących gwiazd polskiego tenisa.

Chciałem także wspomóc polskich zawodników podczas tego turnieju. Na 13 dzikich kart do gier singlowych oraz podwójnych, które zostaną w sumie rozdane zarówno do turnieju głównego, jak i do eliminacji, aż 12 trafi do tenisistów z Polski – powiedział Mariusz Fyrstenberg.

Z ostatniej chwili!:

Jerzy Janowicz nie wystąpi w turnieju głównym SOPOT OPEN 2018. O powodach tej decyzji tenisista poinformował na swoim profilu na Instagramie podczas relacji na żywo. Oto jej skrócony zapis:

– Plan był taki, żebym zagrał w Sopocie, a dokładniej w Gdyni. Niestety, mój pierwszy start po przerwie zostanie przełożony. Nie tyko ze względu na kolano, ale po prostu nie jestem jeszcze na to gotowy. Czysto tenisowo czuję się fajnie, ale fizycznie nie jestem przygotowany, żeby grać z tygodnia na tydzień. Muszę przesunąć moje starty i jest mi z tego powodu smutno. Nie chcę jednak zagrać w turnieju, jeżeli nie czuję się na sto procent gotowy. Planuję powrót, ale później – nie chcę popełnić falstartu. Pierwszą oznaką, że jestem gotowy będzie to, że sam się zgłoszę do jakiegoś turnieju. Nie panikujmy, nie dzieje się nic złego. Dla tych osób, które czekają na Sopot Open mam niespodziankę: w sobotę i niedzielę, a także prawdopodobnie pierwszego dnia turnieju głównego, pojawię się na kortach.

O szczegółach weekendowego spotkania z zawodnikiem będziemy informować na naszej stronie.

Organizatorzy MTT SOPOT OPEN informują dodatkowo, że w ciągu dwóch dni ogłoszą, kto otrzyma ostatnią dziką kartę, z której nie skorzysta Jerzy Janowicz.

 

Bilety

Zapraszamy!!!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *