Zdunek Wybrzeże Gdańsk w meczu 8. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej wygrywa z Car Gwarant Startem Gniezno 46:44. Anders Thomsen i Oskar Fajfer wygrali podwójnie ostatni bieg i zapewnili meczowe zwycięstwo.

Początek meczu zdecydowanie miejscowym nie wyszedł. Przegrali dwa biegi podwójnie i potem musieli gonić wynik. W początkowych biegach kolejność ustalała się w zasadzie po pierwszym wirażu. Dopiero w 5 biegu Mikkel Bech pokonując Marcina Nowaka na dystansie dał Gdańskowi podwójną wygraną. Znakomity debiut zaliczył Karol Żupiński, który po fantastycznej walce mimo przegranych startów zdobył najpierw dwa, a w kolejnym starcie trzy oczka! Do 12 biegu utrzymywał się remis, ale przed biegami nominowanymi na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście. 14 bieg zakończył się remisowo, zatem bonus mogli już tylko zdobyć przyjezdni. Gdańszczanie musieli natomiast wygrać 5:1 ostatni wyścig. Start wygrał Fajfer, a Thomsen fantastycznym atakiem dołączył do niego, ale jadący na ostatniej pozycji Adrian Gała się przewrócił i konieczna była powtórka w trzyosobowym składzie. Po starcie, Szwed Kim Nilsson nie dawał za wygraną i przez moment był drugi, ale żużlowcy Zdunek Wybrzeża zaatakowali i pewnie podwójnie wygrali ten bieg, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo w meczu. Po serii porażek niech to będzie dobry prognostyk dla gdańskich zawodników i ich nowego trenera Mirosława Berlińskiego.

Bieg po biegu:
1. Nowak, Pavlic, FAJFER, SZCZEPANIAK 1:5
Fatalnie rozpoczynamy ten mecz. Świetny start gości. Nowak wygrał z dużą przewagą, a Pavlic skutecznie odpierał nieliczne ataki Fajfera.

2. Krakowiak, Bogdanowicz, KOSSAKOWSKI, ŻUPIŃSKI 1:5 (2:10)
Kolejne podwójne zwycięstwo przyjezdnych. Żupiński przegrał start i nie nawiązał walki z rywalami. Krakowiak i Bogdanowicz szybko poradzili sobie z Kossakowskim i powiększyli przewagę Car Gwarant Startu do ośmiu punktów.

3. THOMSEN, BECH, Nilsson, Jabłoński 5:1 (7:11)
Tak jest! Odrabiamy cztery punkty. Na starcie najlepszy Jabłoński, ale pięknym atakiem przy bandzie wyprzedził go Thomsen. Na drugim łuku do klubowego kolegi dołączył Bech, który przy krawężniku objechał kapitana Startu. Jabłoński na ostatnim okrążeniu spadł jeszcze na koniec stawki.

4. Gała, KOSSAKOWSKI, Bogdanowicz, Michelsen (NS) – 2:4 (9;15)
Groźnie wyglądający upadek Michelsena na pierwszym łuku. Bieg przerwany, czekamy na decyzję sędziego. Powtórka w pełnej obsadzie. Michelsen nie wyjechał do powtórki. Pewne zwycięstwo Gały.

5. THOMSEN, BECH, Nowak, Pavlic – 5:1 (14:16)
Ładna walka Becha i Nowaka o drugie miejsce – lepszy gdańszczanin! Pewne zwycięstwo Thomsena. Odrabiamy straty.

6. Nilsson, ŻUPIŃSKI, Jabłoński, KOSSAKOWSKI – 2:4 (16:20)
Żupiński pięknym atakiem wyprzedził Jabłońskiego i zdobył swoje pierwsze punkty w lidze. 16-latek do końca atakował Nilssona, ale Szwed dojechał do mety na pierwszym miejscu.

7. SZCZEPANIAK, FAJFER, Gała, Krakowiak (D) – 5:1 (21:21)
Gdańszczanie lepiej ze startu. Kolejne podwójne zwycięstwo. Gała starał się przedzielić parę gospodarzy, ale ataki gnieźnianina nie były skuteczne.

8. ŻUPIŃSKI, Pavlic, Nowak, KOSSAKOWSKI – 3:3 (24:24)
Żupiński show! Start zdecydowanie dla gnieźnian, ale Żupiński jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Nowaka. Na dystansie przepięknym atakiem minął jeszcze Pavlica. Wspaniały debiut naszego wychowanka.

9. Nilsson, FAJFER, SZCZEPANIAK, Jabłoński – 3:3 (27:27)
Drugie zwycięstwo Nilssona. Mamy remis 27:27.

10. Gała, THOMSEN, BECH, Bogdanowicz (W) – 3:3 (30:30)
Upadek Thomsena. W momencie przerwania biegu prowadził Gała. Za gnieźnianinem jechali gospodarze, ale Bogdanowicz spowodował upadek naszego lidera. Junior gości wykluczony z powtórki. Thomsen zdolny do dalszej jazdy! Osamotniony Gała poradził sobie z zawodnikami Wybrzeża. 

11. FAJFER, Jabłoński, Pavlic, ŻUPIŃSKI – 3:3 (33:33)
Żupiński za Michelsena. Nierówny start. Pavlic i Żupiński otrzymują ostrzeżenie. Seria remisów podtrzymana. Fajfer wygrał start i szybko odskoczył do przodu. Żupinski jadący z tyłu szukał sposobu, aby przedostać się przynajmniej na trzecie miejsce, ale gnieźnianie jechali uważnie i dowieźli trzy oczka do mety.

12. BECH, Krakowiak, Nowak, ŻUPIŃSKI – 3:3 (36:36)
Nierówny start. Ostrzeżenie dla Marcina Nowaka. Senior gości prowadził, ale szybko spadł na koniec stawki. Żupiński na drugim łuku spadł z drugiej pozycji na ostatnią i nie zdołał odrobić strat. W dalszym ciągu remis. Szykuje się ponownie bardzo emocjonująca końcówka.

13. Gała, THOMSEN, Nilsson, SZCZEPANIAK – 2:4 (38:40)
Bieg bez historii. Gnieźnianie przełamują serię remisów i wychodzą przed biegami nominowanymi na prowadzenie.

14. BECH, Nowak, Pavlic, SZCZEPANIAK – 3:3 (41:43)
Gdańszczanie wygrali start, ale Szczepaniak jeszcze na pierwszym okrążeniu został wyprzedzony przez Nowaka i Pavlica. Bonus nam odjechał…

15. THOMSEN, FAJFER, Nilsson, Gała (W) – 5:1 (46:44)
Fajfer wygrał start i pewnie prowadził. Thomsen jechał czwarty, ale jednym atakiem wyprzedził obu rywali. Chwilę później na tor przewrócił się Gała. Czekamy na decyzje arbitra. Gnieźnanin wykluczony z powtórki. Walczymy o meczowe zwycięstwo! Mamy to! Thomsen i Fajfer zapewniają dwa meczowe punkty!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Start Gniezno 46:44

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:
9. Michał Szczepaniak – (0,3,1*,0,0) 4+1
10. Oskar Fajfer – (1,2*,2,3,2*) 10+2
11. Mikkel Bech – (2*,2*,1,3,3) 11+2
12. Anders Thomsen – (3,3,2,2,3) 13
13. Mikkel Michelsen – (U/-,-,-,-) 0
14. Karol Żupiński – (0,2,3,0,0) 5
15. Dominik Kossakowski – (1,2,0,0) 3

 

Car Gwarant Start Gniezno 44:
1. Marcin Nowak – (3,1,1*,1*,2) 8+2
2. Jurica Pavlic – (2*,0,2,1*,1*) 6+3
3. Mirosław Jabłoński – (0,1,0,2) 3
4. Kim Nilsson – (1,3,3,1,1) 9
5. Adrian Gała – (3,1,3,3,W) 10
6. Norbert Krakowiak – (3,D,2) 5
7. Maksymilian Bogdanowicz – (2*,1,W) 3+1

Ze Stadionu Żużlowego w Gdańsku: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr Sukiennicki

Statystyki: wybrzezegdansk.pl, Sebastian

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *