Mecz po dwóch biegach remisowych i zwycięstwie 4:2 gdańszczan zaczynał powoli układać się dobrze dla przyjezdnych. Wygrali trzy kolejne gonitwy, w tym jedną podwójnie i nieoczekiwanie prowadzili sześcioma punktami (15:21). Przełomowym okazał się bieg 7, w którym upadek Mikkela Becha spowodował Peter Ljung, za co został wykluczony z powtórki. Gdańszczanie wygrali 5:1, co pozwoliło im utrzymać kontakt z rywalem. Trzy kolejne podwójne wygrane gospodarzy pozwoliły im odskoczyć na 8 oczek (37:29), ale w następnym wyścigu rywale ich znów skarcili. Po remisie w biegu trzynastym miejscowym do szczęścia brakowało remisu i nawet nikłej porażki w biegach nominowanych. Ta druga ziściła się już w pierwszym biegu nominowanym. W ostatnim zatem należało przynajmniej zremisować. I kiedy w 15. gonitwie na czoło wysforował się Ljung, zawodnicy Zdunek Wybrzeża jechali na kolejnych dwóch miejscach, co dawało im upragniony remis. Niestety, Michał Szczepaniak postanowił wyprzedzić Szweda i… zaliczył upadek, za co został wykluczony z powtórki. Osamotniony Bech musiał wygrać, nie dał jednak rady fińsko-szwedzkiej koalicji i goście wyrwali gdańskim żużlowcom w ostatnim biegu niemal pewne zwycięstwo. Po tym spotkaniu Zdunek Wybrzeże osunęło się w tabeli na szóstą lokatę

Bieg po Biegu:

1.(64,59) BECH, Kostigovs, Lahti, SZCZEPANIAK 3:3
Bech wygrywa z ogromną przewagą. Michał Szczepaniak początkowo jechał na trzeciej pozycji, ale dał się wyprzedzić Lahtiemu.

2.(65,03) Michailovs, KOSSAKOWSKI, TUROWSKI, Trofimovs 3:3 (6:6)
Kossakowski wygrał start, ale na przeciwległej prostej bez najmniejszego problemu minął go Michailovs. Marcin Turowski na drugim łuku atakiem przy kredzie minął Trofimovsa. Ostrzeżenie dla Trofimovsa za ruszanie się na starcie.

3.(63,88) FAJFER, Tarasenko, HOUGAARD, Puodżuks 4:2 (10:8)
Atomowy start Fajfera, który wygrał z dużą przewagą. Bardzo wolny był Hougaard, który do końca musiał odpierać ataki Puodżuksa.

4.(63,94) Ljung, MICHELSEN, Trofimovs, TUROWSKI 2:4 (12:12)
Po starcie para gości była na podwójnym prowadzeniu, ale Michelsen szybko poradził sobie z juniorem Lokomotivu. Ljung był poza zasięgiem Duńczyka. Przerwa na równanie i roszenie toru.

5.(65,63) Lahti, HOUGAARD, Kostigovs, FAJFER 2:4 (14:16)
Twarda walka na pierwszym okrążeniu pomiędzy Lahtim i Hougaardem. Później Fin systematycznie powiększał przewagę. Na drugim okrążeniu błąd popełnił Fajfer i dał się wyprzedzić Kostigovsovi.

6.(64,06) Tarasenko, Puodżuks, MICHELSEN, KOSSAKOWSKI 1:5 (15:21)
Goście prowadzili od startu do mety, Michelsen nie był w stanie zbliżyć się do żadnego z rywali. Kossakowski dojechał do mety pół prostej za rywalami.

7.(64,66) SZCZEPANIAK, BECH, Michailovs, Ljung (w) 5:1 (20:22)
Bardzo groźnie wyglądający upadek na pierwszym łuku. Na torze leżą Ljung oraz Bech. Ljung Wykluczony z powtórki. Szwedowi podniosło motocykl i z całym impetem uderzył w Becha. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Mikkel Bech jest zdolny do dalszej jazdy. Bech pojawił się na starcie w ostatniej sekundzie. W powtórce pasjonującą walkę stoczyli Bech i Michailovs, zawodnicy w trakcie biegu zamieniali się pozycjami, jednak to Duńczyk minął linię mety jako drugi. Przerwa na kosmetykę toru.

8.(65,31) Kostigovs, MICHELSEN, Lahti, TUROWSKI 2:4 (22:26)
Kolejny raz po starcie to para gości była na podwójnym prowadzeniu, ale Michelsen szybko poradził sobie z Lahtim.

9.(64,53) BECH, SZCZEPANIAK, Puodżuks, Tarasenko (d4) 5:1 (27:27)
Tym razem to para Zdunek Wybrzeża popisała się atomowym startem, wygrywając z ogromną przewagą. Tarasenko zanotował defekt na ostatniej pozycji.

10.(65,47) HOUGAARD, FAJFER, Trofimovs, Ljung (w) 5:1 (32:28)
Ljung znów upadł w pierwszym łuku. Szwed długo podnosił się z toru. Ostatecznie kiedy chciał kontynuować jazdę sędzia przerwał bieg i postanowił go wykluczyć. Trofimovs całkiem dobrze wyszedł ze startu, ale Hougaard umiejętnie wywiózł go pod bandę na pierwszym łuku i Oskar Fajfer przy krawężniku wyszedł na drugą pozycję. Druga z rzędu podwójna wygrana gdańskiej drużyny!. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(65,90) SZCZEPANIAK, MICHELSEN, Tarasenko, Kostigovs 5:1 (37:29)
Atomowy start Szczepaniaka po chwili dołączył do niego Michelsen. Para Zdunek Wybrzeża wygrywa z dużą przewagą.

12.(64,97) Lahti, Michailovs, KOSSAKOWSKI, TUROWSKI 1:5 (38:34)
Hougaard ruszał się na starcie. Sędzia analizuje powtórki, aby sprawdzić czy Duńczyk nie dotknął taśmy. Niestety Hougaard dotknął taśmy w jego miejsce pojedzie Marcin Turowski. W powtórce niezły start Kossakowskiego, ale szybko został minięty przez parę rywali.

13.(64,88) Ljung, BECH, FAJFER, Puodżuks 3:3 (41:37)
Tym razem Ljung nie popełnił błędu i pewnie wygrał. Bech nie był w stanie zbliżyć się do Szweda. Fajfer na trasie poradził sobie z Puodżuksem. Przerwa na równanie toru.

14.(65,59) Tarasenko, FAJFER, Michailovs, MICHELSEN 2:4 (43:41)
W miejsce Puodżuksa w ramach rezerwy zwykłej pojedzie Oleg Michailovs. Michelsenowi na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia podniosło motocykl, co spowodowało jego upadek. Duńczyk wstał i dojechał do mety.

15.(65,56) Ljung,Lahti, BECH, SZCZEPANIAK (w) 1:5 (44:46)
Szczepaniak leży na torze po kontakcie z Ljungiem podczas walki o prowadzenie na drugim łuku drugiego okrążenia. W chwili upadku Bech jechał dalej, ponieważ na pierwszym okrążeniu musiał bronić się przed upadkiem po tym jak wpadł w koleinę. Szczepaniak wykluczony z powtórki. Osamotniony Bech stoczył heroiczną walkę z parą Lokomotivu. Jednak Ljung i Lahti jechali bardzo mądrze i nie popełnili błędu na trasie. Lokomotiv wydarł wygraną w Gdańsku w ostatnim biegu.