Wygrana w środowym spotkaniu zapewniała lubliniankom tytuł na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Pokusa odebrania korony ustępującemu mistrzowi na jego własnym parkiecie była duża, zatem zawodniczki Roberta Lisa przystąpiły do tego starcia bardzo zmotywowane. Na tyle, że ich kapitan i bramkarka reprezentacji Polski Weronika Gawlik do tego stopnia nie chciała dopuścić do straty bramki, że przy jednej z interwencji uderzyła głową w słupek. W pierwszej połowie gdynianki jeszcze próbowały stawiać rywalkom opór. Prowadziły nawet 2:1 po trafieniu Pauliny Uścinowicz. Sił na opór wystarczyło przez kwadrans. Po czasie wziętym przez trenera lubelskie strzelby odpaliły. Po dwóch bramkach z rzędu Aleksandry Rosiak w 21 minucie gry zrobiło się już 6:9. Tuż przed przerwą gdynianki po przechwycie mogły zmniejszyć różnicę do jednej bramki, ale pogubiły się straciły piłkę i zostały ukarane przez Sylwię Matuszczyk.

Po przerwie miejscowe próbowały nawiązać równorzędną walkę, ale sił wystarczyło tylko na 8 minut. Dwoiła się i troiła Patricia Machado Matieli, strzelały Joanna Kozłowska i Joanna Szarawaga. Między 38, a 56 minuta nastąpił jednak szurm przyjezdnych. Gdynianki zdobyły w tym okresie zaledwie 2 bramki. Znakomicie broniła Gawlik, która wróciła do bramki z opatrunkiem na głowie, czego nie można powiedzieć praktycznie o żadnej z jej vis a vis. Straciły natomiast aż 10 (!). To już była deklasacja ustępującego mistrza przez nowego. Po końcowej syrenie przyjezdne uniosły ręce w górę na znak triumfu, a GTPR ostatecznie pogrzebał szanse na jakikolwiek medal w tym sezonie. Zwyciężczynie nawet się w tym meczu za bardzo „nie spociły”, na co wskazuje choćby fakt, iż przez 60 minut żadna z nich nie powędrowała na dwuminutowy przymusowy odpoczynek.