Niestety, to zadanie okazało się dla podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza za trudne do wykonania, choć jeszcze do przerwy prowadzili.. Rosa jednak pokonała Asseco 89:74, mimo ambitnej gry przyjezdnych i zakończyła gdynianom sezon.

Po pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodarzy 18:12 dzięki trójce Igora Zajcewa, wydawało się, że nic nie może im zagrozić w tym meczu. W drugiej części spotkania Asseco rzuciło jednak aż 27 punktów i po trójce Dariusza Wyki miało dwupunktową przewagę po pierwszej połowie. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować prowadzenia, które dawałoby spokojną sytuację. Rosa wygrywała zaledwie punktem po 30 minutach gry. W ostatniej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego pokazał świetną formę w ataku, a ważnymi zawodnikami byli Patrik Auda i Zajcew. Ostatecznie radomianie zwyciężyli 89:74.

Igor Zajcew zdobył 17 punktów i 5 zbiórek dla gospodarzy. Mikołaj Witliński rzucił 22 punkty dla Asseco.

Rosa Radom – Asseco Gdynia 89:74 (18:12, 19:27, 19:16, 33:19)

Rosa: Zajcew17, Sokołowski 16, English 13, Auda 10, Harrow 9, Fraser 8, Szymkiewicz 6, Zegzuła 5, Szymański 3, Piechowicz 2, Bojanowski 0.

Trener: Wojciech Kamiński

Asseco: Witliński 22, Garbacz 13, Szubarga 11, Żołnierewicz 9, Wyka 9, Ponitka 6, Szczotka 4, Jankowski 0, Put 0, Itrich 0, Jankowski 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

Sędziowie: M. Kowalski, M. Kotulski, A. Szczotka