Drużyna ze Szczecina natomiast wciąż nie może znaleźć sposobu, by przełamać złą serię, jaka zaczęła się pięć kolejek wcześniej. Do meczu z GTPR-em Gdynia widać było wszak nie tylko poprawę w grze, ale i pewną wewnętrzną mobilizację. W niedzielnym meczu w hali Netto Arena ochotę do gry odebrała SPR Pogoni jednak Weronika Kordowiecka. Bramkarka GTPR-u i reprezentacji Polski znajdowała na rywalki sposób chociażby przy rzutach karnych, których wybroniła aż 5 z 7 prób.

Początkowo absolutnie nic nie wskazywało, że gdynianki mogą zdominować miejscowe. Gdy przy pierwszej próbie z 7. metra pomyliła się Valentina Blażević, nic nie wskazywało jeszcze, że ta zła seria dla miejscowych dopiero się zaczyna. W 6. minucie ładnym rzutem z dystansu błysnęła Natalia Nosek. Jak się potem okazało, więcej sposobów na pokonanie Kordowieckiej już nie znalazła.

Pierwszy słabszy fragment dla gospodyń zaczął się tuż przed pierwszym kwadransem. Ostatecznie jednak udało się im wyjść z tych opresji obronną ręką. Tablica świetlna wskazała wówczas stan 6:6. Od tamtej jednak pory znów coś się jednak w zespole szczecińskim zacięło. GTPR wykorzystał szansę i odskoczył tylko na 4 bramki i tyle też mieliśmy do odrobienia w drugiej połowie.

Po zmianie stron w grze Pogoni nic się nie zmieniło. Zawodniczki Liliany Markovic zaczęły jeszcze częściej się mylić. Błąd podania, faul ofensywny, wyrzucenie piłki w aut, a do tego ta niesamowita Kordowiecka. Zasłużenie została wybrana MVP meczu. Ale nie tylko ona. Świetnie rozgrywała Patricia Matieli Machado a z dystansu punktowała Paulina Uścinowicz. W pewnym momencie przewaga przyjezdnych wynosiła już 9 goli. Dopiero pod koniec meczu, między 53, a 58 minutą nastąpił zryw piłkarek Pogoni, ale wyniku nie udało się już im odwrócić, pomimo aż siedmiu bramek zdobytych w tym okresie.

Dla zawodniczek GTPR-u to druga, kolejna wygrana. Poprzednio w rzutach karnych obrończynie tytułu pokonały Metraco Zagłębie Lubin. W środę 25 kwietnia we własnej hali podejmą pretendentki z Lublina i mają nadzieję na odłożenie koronacji nowego mistrza. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek.

SPR Pogoń Szczecin – GTPR Gdynia 22:27 (8:12)

SPR Pogoń: Krupa – Bancilon 3, Płomińska 2, Noga 3, Cebula 2, Królikowska 1, Marcikova 2, Janas 1, Koprowska 1, Nosek 1, Zawistowska 2, Kochaniak 1, Blażević 3, Gadzina