Runmageddon Gdynia 

Już w najbliższy weekend na plaży w Gdyni Orłowo rozpocznie się Runmageddon, ekstremalny bieg z przeszkodami. Weźmie w nim udział blisko 6 500 uczestników. Pięć dwunastometrowych tirów wjechało już do Trójmiasta, a w nich 60 ton materiałów niezbędnych do zbudowania ekstremalnych przeszkód. Inżynierowie Runmageddonu pracują w pocie czoła, by przygotować tor, który zachwyci startujących i kibiców ekstremalnej zabawy. 

Uwaga będzie mokro! – zapowiada Dyrektor Biegu Wojciech Dezydery Dardas i dodaje – Uczestnicy będą mieli naprawdę „bliskie spotkanie z morzem”. Wystartują z plaży, a następnie czeka ich około siedmiu wejść do wody. Przygotujemy dywan z opon prowadzący z plaży prosto do morza. Będą zasieki i siatki do czołgania się w wodzie. Na plaży nie zabraknie dołów, ścian, pętel z obciążeniem. Runmageddon w Gdyni musi być prawdziwie morskim wyzwaniem, dlatego w tym roku nikt nie wyjdzie z niego suchy. 

Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 7:30 w sobotę 21 kwietnia. O tej porze wystartuje pierwsza seria chętnych w formule Rekrut, którzy zmierzą się z 6 kilometrową trasą z ponad 30 przeszkodami. Co 15 minut, około 120 osób wyruszać będzie w ekstremalną podróż po plaży, morzu i parku Kolibki. Ostatnia seria rozpocznie się o godzinie 15:30. W międzyczasie, do boju z morskim żywiołem ruszą dzieci, w seriach co 20 minut. Najmłodsi Runmageddończycy w wieku od 4 do 11 lat będą mieli okazję poczuć smak przygody między godziną 10:20 a 15:00. Ich starty będą odbywały się naprzemiennie w grupach 4-5, 6-8 i 9-11 lat. Do pokonania będą mieli trasę jednego kilometra najeżoną około 10 przeszkodami. 

Niedziela, 22 kwietnia dla startujących również rozpocznie się dość wcześnie rano. W godzinach 8:00 – 10:30 odbędzie się 11 serii formuły Rekrut. Od godziny 11:00 startować będą odważni debiutanci w formule Intro, którzy podejmą się przebiegnięcia 3 kilometrów i pokonania ponad 15 katorżniczych przeszkód. Serie biegu odbywać się będą co 15 minut i potrwają do 13:00. Dzieci będą miały okazję, jeszcze w niedzielę w godzinach 10:20 – 15:00, sprawdzić swoje siły w Runmageddonie Kids. 

 

Atrakcje dla kibiców: 

Na uczestników oraz sympatyków ekstremalnych biegów czekać będzie specjalnie przygotowane Miasteczko Kibica, z którego podziwiać będzie można ekstremalne, morskie igrzyska. Dodatkowo, będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, zrobić zakupy w sklepie z kolekcją odzieży Runmageddon Pitbull West Coast. Chętni lubiący ciekawe wyzwania będą mogli spróbować swoich sił w strefie Challenge marki Haier i sprawdzi, czy są w stanie udźwignąć pralkę lub spacerować z mikrofalówką. Ponadto, w czasie wydarzenia będzie można też wziąć udział w konkursach i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez partnerów Runmageddonu tj.: Renault, Foods by Ann, Kubuś. Wstęp do Miasteczka Kibica jest bezpłatny.

 

Informacje o zapisach: 

Zapisy internetowe trwają do czwartku 19 kwietnia 2018 do godz. 15:00. Jednak Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się przeżyć niezapomnianą, morską przygodę będą mieli szansę zapisać się do startu w Biurze Zawodów w piątek w godzinach 16:00-21:00, w sobotę 6:00 – 15:30 lub 17:00 – 19:00 i w niedzielę 6:30-13:00.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.runmageddon.pl.

Zapraszamy!!!

By kkorpas

25 thoughts on “Rekordowy Runmageddon zatrzęsie gdyńską plażą!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *