Mecz siatkówki o mistrzostwo PLUS Ligi, ćwierćfinał, 2 mecz: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel Jastrzębie Zdrój

W sobotę 21 kwietnia Trefl Gdańsk, czyli trzecia drużyna po rundzie zasadniczej, zmierzy się z szóstą ekipą tabeli w ćwierćfinale PlusLigi. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego zdecydowała, że rywalem „gdańskich lwów” o awans do półfinału będzie Jastrzębski Węgiel. W tym sezonie zespół trenera Andrei Anastasiego dwukrotnie pokonał Jastrzębian 3:2. Jak będzie tym razem? Żółto-czarnym na pewno pomoże wsparcie najlepszej, lwiej publiczności! Sobotni mecz ćwierćfinałowy, a także ewentualny niedzielny (rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw) odbędą się w Gdynia Arenie!  

W sobotę 21 kwietnia i ewentualnie dzień później – niedzielę 22 kwietnia – Trefl Gdańsk zmierzy się w ćwierćfinałowych starciach PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Miejscem tych zmagań wyjątkowo będzie Gdynia Arena. W czwartek i piątek gdańszczanie będą więc rozbudzać gdynian do kibicowania, częstując przechodniów i pasażerów w okolicach dworca SKM w Gdyni Głównej prawdziwą włoską kawą. O wyjątkowy smak i aromat napoju zadba partner „gdańskich lwów”, Don Caruso Caffe Italiano.

Mecze ćwierćfinałowe to jedyne domowe zmagania w tym sezonie, które Trefl Gdańsk rozegra poza ERGO ARENĄ. W obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu w tym czasie wystawiane są bowiem spektakle Cirque du Soleil, na które hala była zarezerwowana już od blisko roku, czyli zanim skończył się jeszcze poprzedni sezon PlusLigi. Drużyna włoskiego Maga po raz czwarty w historii podejmie więc rywala w Gdynia Arenie. Wcześniej miało to miejsce w sezonie 2014/2015 (zwycięskie starcie z Asseco Resovią) oraz dwukrotnie w rozgrywkach 2015/2016. W Lidze Mistrzów gdańszczanie w fenomenalnym stylu pokonali w Gdyni zespół DHL Modena, a w krajowych rozgrywkach musieli tam uznać wyższość… swojego najbliższego rywala, Jastrzębskiego Węgla.

Hala w Gdyni może pomieścić około 4 000 osób i na taką frekwencję liczą organizatorzy spotkania. By zachęcić gdynian do kibicowania przedstawiciele klubu w czwartek i piątek będą czekać w Gdyni Głównej na przechodniów z rozbudzającą do kibicowania kawą. – Jak wynika z badań, które przeprowadziliśmy na początku tego sezonu, blisko 53% naszych kibiców mieszka w Gdańsku, a w Gdyni aż o… 45 p.p. mniej – dokładnie 8,23%. – Przed tą najważniejszą walką sezonu w fazie play-off chcemy zachęcić gdynian do wspierania „gdańskich lwów” i skorzystania z okazji zobaczenia w Gdynia Arenie siatkówki na najwyższym poziomie – mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk. – W czwartek i piątek od godz. 7:30 do 9:30 – razem z naszym partnerem, producentem włoskiej kawy Don Caruso – będziemy czekać w Gdyni Głównej na pasażerów SKM oraz przechodniów z budzącą do kibicowania kawą. O doskonały smak napoju zadba barista Don Caruso, a hostessy w siatkarskich strojach będą zachęcać do gorącego wspierania „gdańskich lwów” w najbliższy weekend.

Siatkarskie elementy można też oczywiście dostrzec przed najważniejszą fazą sezonu w Gdańsku. Przed Galerią Bałtycką oraz Centrum Handlowym Madison, dzięki uprzejmości Miasta Gdańsk, stanęły trzy standy lwów, których grzywy są dokładnie takie, jak na koszulkach meczowych Trefla Gdańsk. Gdańszczanie zachęcają w ten sposób mieszkańców do przeżywania na żywo play-offowych emocji i niesienia drużyny do zwycięstw gorącym dopingiem. Po jednym lub ewentualnych dwóch starciach w Gdyni zespół trenera Anastasiego na dalsze zmagania fazy play-off powróci do ERGO ARENY.

– Zachęcamy wszystkich także do robienia sobie zdjęć zarówno ze standami lwów, jak i kawą, która rozdawana będzie w specjalnych kubkach z informacją o meczu. Wrzucając je na Instagrama – zmieniając wcześniej ustawienia postów na publiczne i dodając hashtag #gdańskielwy – można otrzymać bilety na sobotnie starcie. Po szczegóły zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych – dodaje rzecznik Gdowska.  

 

Bilety

Zapraszamy!!!

K O N K U R S !!!

Redakcja ma dla czytelników dwie podwójne wejściówki. Rozlosujemy je pomiędzy tych, którzy do piątku, 20 kwietnia, do godz. 13.00 zatelefonują pod numer 666145700  i wykonają postawione telefonicznie zadanie-niespodziankę.

By kkorpas

6 thoughts on “Siatkówka w Gdynia Arena!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *