Na linii rzutów wolnych stanęła Viktoria Jankoska. Gdyby trafiła dwukrotnie, byłoby po meczu. Ale pierwszy rzut jest niecelny. Trafiony drugi oznacza dogrywkę. Niestety, w dodatkowym czasie brakuje już sił i gdynianki przegrywają drugie spotkanie w Bydgoszczy i szans na awans będą szukać w spotkaniach w Gdyni 7 i 8 kwietnia.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od serii rzutów z dystansu. W ekipie z Gdyni trafiały Kamila Podgórna która otworzyła wynik meczu, oraz Sofija Aleksandravicius. W Artego natychmiastowo odpowiadała Elżbieta Międzik i po 4 minutach gry mieliśmy remis 10:10. Chociaż defensywa bydgoszczanek wyglądała dziś znacznie lepiej niż w pierwszym meczu, to jednak nie były one w stanie zatrzymać szarżującej pod koszem Kehleah Cooper (13 pkt. w pierwszej połowie). Gospodyniom kilkupunktową przewagę udało się wypracować dopiero na początku drugiej kwarty po skutecznych akcjach 2+1 Jennifer O’Neill i Dragany Stankovic. Zawodniczki Tomasza Herkta były też niemal bezbłędne w ataku i na przerwę zeszły z prowadzeniem 43:35.

Całą przewagę miejscowe roztrwoniły jednak już na początku drugiej połowy, kiedy to przez pierwsze 4 minuty gry nie potrafiły trafić do kosza, a gdynianki w tym czasie zdobyły 12 punktów z rzędu. Niemoc ofensywną Artego przełamała dopiero O’Neill kończąc akcje podkoszowe. Grę Artego odmieniło wejście na parkiet Agnieszki Szott-Hejmej, której zawodniczki Basketu 90 nie były w stanie przepisowo zatrzymać, a po faulach bydgoska skrzydłowa skutecznie egzekwowała rzuty wolne (4/5). Przed decydującą kwartą mieliśmy remis 59:59.

Ostatnia kwarta nie przyniosła rozstrzygnięcia, zakończyła się remisem i kibiców czekało dodatkowe 5 minut emocji. Wojnę nerwów w dogrywce lepiej wytrzymało Artego, a szczególnie O’Neill która w decydującym momencie nie myliła się z linii rzutów wolnych.

Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia 91:86 (19:18, 24:17, 16:24, 18:18, d: 14:9)

Artego: O’Neill 21, Stankovic 16 (11 zb), McBride 16 (10 as), Szott-Hejmej 13, Międzik 9, Żurowska-Cegielska 9, Stallworth 7 (10 zb), Adamowicz 0.

Trener: Tomasz Herkt

Basket 90: Vitola 27, Copper 23, Makurat 11, Aleksandravicius 10, Skerovic 6, Jankoska 4, Podgórna 3, Handy 2, Jakubiuk 0, Ossowska 0, Kotnis 0.

Trener: Gundars Vetra

Sędziowie: T. Trawicki, M. Bieńkowski, A. Szczotka.