Przed meczem trener bydgoszczanek Tomasz Herkt otrzymał statuetkę dla najlepszego trenera rundy zasadniczej.

Mecz lepiej rozpoczęło Artego, które po niespełna dwóch minutach prowadziło 6:0. Łatwo pod kosz przedostawały się Denesha Stallworth i Dragana Stanković, a dwa punkty z pół dystansu dorzuciła Elżbieta Międzik. W kolejnych minutach gdynianki broniły znacznie lepiej i zdołały odrobić straty, jednak końcówka pierwszej części to zdecydowana przewaga bydgoszczanek. Celne rzuty z dystansu Międzik i Julie McBride, oraz dobra gra pod koszem Stallworth sprawiły, że Artego na pierwszą przerwę schodziło prowadząc 25:14.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja Basketu 90. Gdynianki do ataku poderwała Victoria Jankoska (12 punktów w tej kwarcie), trzykrotnie trafiając z dystansu i po pierwszej połowie w Bydgoszczy tablica wskazywała 33:36.

Po przerwie koszykarki obu zespołów zafundowały kibicom emocje na najwyższym poziomie. Na parkiecie przez całą drugą połowę trwała prawdziwa bitwa o każdą piłkę. Ostatecznie lepiej z niej wyszły zawodniczki przyjezdne, które na minutę przed końcem meczu prowadziły różnicą 7 punktów i mimo ostatniego zrywu Artego nie dały sobie wydrzeć wygranej.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Kristine Vitola, która pod konec sezonu prezentuje bardzo dobrą formę rzutową i już po raz kolejny prowadzi swój zespół do wygranej. Viktoria Jankoska dorzuciła 17 oczek, a Kahleah Copper – 14. Dla Artego 23 punkty rzuciła Danesha Stallworth, która zanotowała 90% skuteczność rzutów z gry.

W rywalizacji do 3 zwycięstw Basket 90 Gdynia prowadzi 1:0, a kolejne spotkanie w Artego Arenie już w środę o godzinie 18:00