Osłabiona Polpharma rozpoczęła z animuszem mecz z Asseco. Ale pierwsze punkty- 3 – trafił Krzysztof Szubarga. Asseco dorzuciło jeszcze dwie trójki i wynik brzmiał 6:12. Następne rzuty to znów ,,za trzy” po obydwu stronach i w połowie kwarty utrzymywała się dziewięciopunktowa przewaga Asseco, które zbyt łatwo dochodziło do pozycji rzutowej zza koła. I dopiero na dwie minuty przed końcem tej części meczu po zrywie miejscowych udało się im wyjść po kilku osobistych na prowadzenie 24:21. A kwarta kończyła się rezultatem 28: 26.

Początek drugiej kwarty to wymiana punkt za punkt. Polpharma wyszła jednak na prowadzenie 42:34 po dobrej  grze. I do końca drugiej odsłony  nie zwalniała, prowadząc 51:38.  A po dwudziestu minutach wynik brzmiał 53: 41 dla Polpharmy. 19 punktów miał już na koncie Marcin Flieger.

Asseco trzecią kwartę zaczęło trójką i po wymianie punkt za punkt zmniejszyło przewagę do dwóch  oczek, a za chwilę doprowadziło do remisu.  Zapaść gospodarzyw tej kwarcie, Asseco prowadziło 17: 4. Polpharma znów zanotowała przestój. A goście odrobili trzynastopunktową stratę, wychodząc na prowadzenie 58: 57. Mecz zaczynał się jakby od początku. Trójka Fliegera  i znów walka o każdy punkt do końca kwarty. Kociewskie diabły odzyskały prowadzenie 71: 68.

Ostatnia odsłona meczu od początku to znów ,,wymiana ciosów” . Polpharma odskoczyła jednak na trzynaście  punktów w piątej minucie tej kwarty. Assseco próbowało gonić wynik, ale tym razem farmaceuci nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa, zdecydowanie nokautując lokalnego rywala –  106:82 . A Marcin Flieger zdobył 35 punktów! Trafił 8 na 10 trójek, co jest rekordem ligi w tym sezonie.

Fantastyczna atmosfera na trybunach. Kibice jak zawsze na swoim wysokim poziomie.

Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 106:82 (28:26, 25:15, 18:27, 35:14)

Polpharma: Flieger 35, Milovanović 17 (13 zb.), Davis 16, Radukic 11, Jeftić 10, Gołębiowski 7, Dąbrowski 6, Brenk 2, Schenk 2, Pruefer 0.

Trener: Milija Bogicević.

Asseco: Szubarga 25, Garbacz 24, Ponitka 7, Żołnierewicz 7 (10 zb.), Szczotka 5, Witliński 5, Wyka 4, Jankwski 3, Put 2, Kamiński 0, Pietras 0, Stryjewski 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

Sędziowie: T. Trawicki, D. Ottenburger, T. Tomaszewski.