Trochę lepszy początek zanotowali gospodarze, a ponownie dobrze, jak we Włocławku, prezentował się Jakub Garbacz. King przejmował później inicjatywę, ale na krótko. Po 10 minutach to gospodarze wygrywali 23:19. W drugiej kwarcie Garbacz i Krzysztof Szubarga ciągnęli grę gdynian. Bardzo starali się to zmieniać Sebastian Kowalczyk i Martynas Paliukenas, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:42.

Zaraz na początku trzeciej kwarty zespół ze Szczecina doprowadził do wyrównania a nawet prowadził po rzutach Pawła Kikowskiego oraz Carlosa Medlocka, ale po 30 minutach mieliśmy wynik 63:63. Na początku ostatniej części meczu rewelacyjny fragment zanotował Dariusz Wyka, a Asseco odskakiwało. W końcówce nie do zatrzymania był Łukasz Diduszko, a po trafieniu Medlocka goście przegrywali tylko punktem. Kluczowe rzuty wolne trafiali Marcel Ponitka i Szubarga i Asseco dowiozło do końcowej syreny zwycięstwo 85:82.

Jakub Garbacz rzucił aż 28 punktów dla gospodarzy. Łukasz Diduszko zanotował 19 punktów i 10 zbiórek dla gości. Świetny mecz rozegrał Marcel Ponitka, który otarł się o triple-double. Zabrakło mu ledwie trzech asyst. Mecz zakończył z dorobkiem 14 punktów, 12 zbiórek, 7 asyst, dwóch przechwytów i bloku..

King zanotował w tym meczu aż o 20 zbiórek więcej od rywali (31:51), nie miało to jednak wpływu na ostateczny wynik. Miejscowi natomiast częściej dzielili się piłką (21:13). Tym zwycięstwem ( i wcześniejszym, nad Anwilem) Asseco włączyło się do walki o play-off.

Już w czwartek, 22 marca w ERGO Arenie mecz prawdy, derby Pomorza. Zwycięzca prawie na pewno zapewni sobie lokatę w pierwszej ósemce.