Seahawks Gdynia nie wystartują w tym sezonie w rozgrywkach Topligi PLFA. W polskim świecie futbolu amerykańskiego doszło do rozłamu. Większość zespołów dawnej Topligi, w tym m.in. mistrz Polski Panthers Wrocław i wicemistrz – Seahawks zawiązała nową organizację pod nazwą Liga Futbolu Amerykańskiego i bierze udział w rozgrywkach przez nią organizowanych.

Inauguracja nowego sezonu futbolu amerykańskiego odbyła się przy 5-cio stopniowym mrozie. Odczuwalna temperatura była znacznie wyższa, nic dziwnego, że na trybunach Narodowego Stadionu Rugby zasiadło zaledwie ok. 100 widzów, najwierniejszych fanów gdyńskich Jastrzębi.

Goście nie kryli swoich zamiarów wywiezienia z Gdyni zwycięstwa, czemu dawali nawet wyraz w oficjalnych komunikatach na stronie internetowej.

Inaugurację rozpoczęło odegranie hymnu Polski, a potem zaczęła się walka. Tyszanie zaskoczyli gospodarzy i w zasadzie już pierwsza ich seria zakończyła się niespodziewanym przyłożeniem. Wielokrotni mistrzowie Polski nie zrazili się jednak takim początkiem i błyskawicznie odpowiedzieli, a po 12 minutach już prowadzili. Znakomite akcje przeprowadzili Jan Domagała i Jakub Mazan. Kolejne minuty meczu to już nieustanna dominacja miejscowych, którzy dokładali następne przyłożenia. Znakomicie też grali w obronie, nie pozwalając rywalom na prowadzenie akcji zaczepnych.

W ostatniej kwarcie, gdy losy zawodów były już praktycznie rozstrzygnięte, gościom udało się zdobyć drugie i ostatnie przyłożenie w tym meczu, na które Jastrzębie niemal natychmiast odpowiedziały. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się rezultatem 40:14.