Mecz futbolu amerykańskiego o mistrzostwo LFA: Seahawks Gdynia – Falcons Tychy

Drużyna Seahawks po raz pierwszy wystąpiła na boiskach ligowych w sezonie 2006. W tym sezonie startuje ona w Lidze Futbolu Amerykańskiego, a także, po 9 latach, powraca na boiska europejskie, mierząc się w CEFL Cup.

W dniu 14.03.2018 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca rozpoczęcie sezonu drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia. Gospodarzami konferencji byli prezes oraz head coach drużyny Maciej Cetnerowski, rozgrywający Joseph Bradley oraz defensive back James Gales Jr. W czasie konferencji ogłoszono nowego sponsora głównego klubu – firmę BMG Mercedes – Benz Goworowski oraz zaprezentowano film promocyjny, zrealizowany z udziałem zarówno drużyny, jak i sponsora.

  • Jesteśmy bardzo podekscytowani, że już niedługo zaczyna się tak wyczekiwany przez nas sezon. Okres przygotowawczy zaczęliśmy już w listopadzie, co pozwoliło nam wkomponować do drużyny wielu nowych zawodników. Nawiązaliśmy również współpracę z CEFL – Central Europe Football League, organizacją, która charakteryzuje się bardzo profesjonalnym podejściem do organizacji rozgrywek europejskich. W tym roku co prawda wystąpimy w CEFL Cup, jest to słabsza liga niż ta, w której występują nasi koledzy z Wrocławia, ale jest to dobra szansa, aby zacząć naszą przygodę z futbolem europejskim. Nasza drużyna istnieje dzięki sponsorom. Poprzez fakt, iż jesteśmy związani z morzem, wspiera nas wiele firm z branży morskiej, ale też, co nas bardzo cieszy, dołącza firma Mercedes – Benz BMG Goworowski. To jest firma, która świetnie funkcjonuje pod względem sprzedaży produktów wysokiej jakości, ale też bardzo dobrze się promuje oraz angażuje w sprawy społeczne. Mam nadzieję, że będziemy mogli zrealizować kilka projektów nie tylko sportowych, ale też takich, które uczynią ten świat trochę lepszym. – Maciej Cetnerowski, head coach Seahawks Gdynia.

  • Ten sezon jest o wiele łatwiejszy niż poprzedni, ponieważ w tym roku mieliśmy aż dwa miesiące na przygotowanie formacji ofensywnej, a rok temu był to tylko tydzień. Chcemy naprawić wszystkie błędy, które spowodowały, iż przegraliśmy w finale z Panthers Wrocław. Jesteśmy niezwykle podekscytowani grą w CEFL Cup, gdyż jest to wielki krok do europejskiego futbolu. – Joseph Bradley, rozgrywający Seahawks Gdynia.

  • Jestem bardzo wdzięczny Maciejowi za szansę zagrania w Seahawks. Zawodnicy tej drużyny są niesamowici, kochają futbol, czego wbrew pozorom wielu drużynom brakuje. Gdynia przypomina mi moje rodzinne strony. Dzięki temu, że jestem tutaj, mogę zobaczyć wiele rzeczy, których nie doświadczyłbym, pozostając w Stanach Zjednoczonych. Cieszę się, że mogę być częścią rozwijającego się w Europie futbolu amerykańskiego. – James Gales Jr, defensive back Seahawks Gdynia.

Wstęp wolny

Zapraszamy!!!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *