Do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą 13 razy, aż dziesięć razy jako zwycięzcy schodzili z boiska gospodarze niedzielnego pojedynku. Również w spotkaniu 25. kolejki PlusLigi to podopieczni Andrei Anastasiego byli bezdyskusyjnym faworytem i z tej roli wywiązali się perfekcyjnie.

Przepaść jakościową pomiędzy zespołami obrazuje ligowa tabela, w której gdańszczanie są w gronie czterech najlepszych ekip, a Dafi Społem Kielce toczy heroiczny bój o wydostanie się ze strefy spadkowej. Teoretycznie kielczanie wciąż mogą odbić się od dna, bo do 14. w zestawie Łuczniczki Bydgoszcz tracą pięć oczek. Praktycznie jednak będzie to niezwykle trudne, ponieważ w pięciu ostatnich spotkaniach fazy zasadniczej zmierzą się z trzema ligowymi potentatami – ZAKSĄ, Skrą i Jastrzębiem.

Dodatkowo, po porażce 0:3 w Szczecinie zwątpił nawet trener Dariusz Daszkiewicz, który oddał się w ręce zarządu klubu, ale prezes Dafi Społem od razu zaznaczył, że do końca sezonu nie przewiduje zmian w sztabie szkoleniowym. Z kolei Piotr Adamski, drugi rozgrywający z Kielc zapowiedział:

Będziemy próbować pokazać to, czego nie pokazywaliśmy w ostatnich meczach, czyli cieszyć się grą, cieszyć się siatkówką (…) Należy wyjść i pokazać, że jesteśmy drużyną i że wierzymy w to, że ten sezon się jeszcze dla nas nie skończył.

Faktycznie, jego drużynie nie można było odmówić woli walki, ale do wygrania choćby jednej partii zabrakło typowo siatkarskich argumentów, przede wszystkim zagrywki i ataku (49% skuteczności w całym pojedynku na 60% Trefla). Pierwsze dwa sety wyglądały podobnie – miejscowi szybko odskakiwali na kilka oczek, a goście musieli gonić wynik. Trzecia partia była wyrównana do stanu po 16, ale potem gdańszczanie zdobyli pięć punktów w serii (21:16) i już spokojnie mogli dograć mecz, zaliczając ósmą ligową wygraną z rzędu. Dafi Społem Kielce przegrało po raz 21. w tym sezonie. MVP został wybrany Damian Schulz, siódmy raz w tym sezonie. 

 

Trefl Gdańsk – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

 

Trefl: Ferens 8, McDonnell 6, Schulz 19, Szalpuk 12, Nowakowski 9, Sanders 3, Olenderek (L), Kozlowski, Niemiec, Jakubiszak 2.

Trener: Andrea Anastasi

 

Dafi Społem: Morozau 9, Stepień, Wachnik 6, Nalobin 7, Dokić 15, Pawliński 7, Czunkiewicz (L), Biniek, Superlak, Adamski.

Trener: Dariusz Daszkiewicz

 

Sędziowie: W. Niemczura, P. Król

 

MVP meczu: Damian Schulz (Trefl Gdańsk)

 

Widzów: 2250

 

 

—————————————

Źródło: plusliga.pl tekst: Ilona Kobus

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *