Artego szybko objęło prowadzenie 4:0 po trafieniach Dragany Stanković i Julie McBride. W kolejnych minutach mecz się wyrównał. W drużynie gości dobrze radziła sobie Copper, z kolei w Artego strefę podkoszową zdominowała Dennesha Stallworth (17 punktów w I połowie meczu). Na pierwszą przerwę bydgoszczanki schodziły prowadząc 28:22.

Początek drugiej kwarty należał zdecydowanie do Gdynianek, po serii 7 punktów z rzędu objęły prowadzenie 29:28. Do końca tej odsłony mieliśmy rywalizację „kosz za kosz” zakończoną remisem 41:41. Po przerwie gdynianki skutecznie radziły rzutami z dystansu rękoma Cooper, Jeleny Skerović i Victorii Jankoskiej, dzięki czemu przed decydującą kwartą meczu prowadziły 62:56. Wydawało się że goście będą kontrolować do końca przebieg meczu, niemal niezawodna była Cooper, której bydgoszczanki nie były w stanie powstrzymać w obronie gdzie po faulach gospodyń kilkukrotnie gdyńska skrzydłowa miała okazję do akcji 2+1. Z kolei w szeregach bydgoskich po przerwie obudziła się Jennifer O’Neill (7 punktów w 3 kwarcie, 24 punkty w całym meczu).

Pierwsze prowadzenie po przerwie Artego objęło w ostatniej minucie meczu właśnie po trafieniu O’Neill, a do dogrywki doprowadziła Cooper trafiając jeden rzut osobisty. Amerykanka była najlepszą zawodniczką Basketu 90, w całym meczu zdobyła 37 punktów (rekord sezonu), ale w najważniejszym momencie zawiodła. Gdyby trafiła oba osobiste dogrywki mogłoby nie być.

Dodatkowy czas gry lepiej wytrzymały zawodniczki Artego, które decydującą odsłonę wygrały 10:3 i mogły się cieszyć z końcowej wygranej.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: basketligakobiet.pl, Ryszard Wszołek, Artego

 

Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia 92:85D (28:22, 13:19, 15:21, 26:20, d: 10:3)

 

Artego: O’Neill 24, Stalworth 23, Stankovic 21 (11 zb), McBride 14 (11 as), Szott-Hejmej 5, Międzik 5, Żurowska-Cegielska 0, Adamowicz 0.

Trener: Tomasz Herkt

 

Basket 90: Copper 37, Skerovic 15, Jankoska 11, Handy 8, Rembiszewska 7, Makurat 3, Jakubiuk 2, Aleksandravicius 2 (11 zb), Kotnis 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Sędziowie: A. Fiedler, J. Pietrzak, M. Dębowski

 

 

——————————————-

Źródło i foto: basketligakobiet.pl

By kkorpas

One thought on “Przegrana dogrywka w Bydgoszczy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *