Gdańszczanie zajmują w tabeli 5. miejsce – 37 pkt, 14 zwycięstw i 6 porażek). W Będzinie podopieczni Andrei Anastasiego kontynuowali zwycięską passę. W meczu 21. kolejki PlusLigi MKS Będzin, podobnie jak w pierwszym spotkaniu fazy zasadniczej, przegrał z Treflem Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25),

W tym sezonie nie ma łatwych spotkań, liga jest bardzo wyrównana. Głośny doping kibiców w wymagającej hali w Sosnowcu z pewnością będzie ogromnym atutem MKS-u. Od siebie w tym meczu będę wymagał większej kreatywności, ponieważ trener Stelio DeRocco dużo wie na temat mojej gry. Muszę go czymś zaskoczyć – mówił przed spotkaniem TJ Sanders, rozgrywający Trefla, który w 2016 roku bronił barw MKS-u. 

W pierwszej partii do stanu 10:10 zespoły grały punkt za punkt. Następnie na cztery oczka odskoczyli goście 14:11 i 16:12. Na wyróżnienie zasługiwała bardzo dobra gra na skrzydle Damiana Schulza, a na środku Piotra Nowakowskiego, który punktował zarówno na ataku jak i bloku. Będzinianie co prawda walczyli do końca, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a dokładnie Artura Szalpuka 25:19.

Druga partia podobnie jak pierwsza na początku była wyrównana 6:6 i 9:9. Następnie przysłowiowy piąty bieg wbili gdańszczanie 12:9. Na niewiele zdały się zmiany w składzie MKS-u, bowiem gra toczyła się pod dyktando gości 11:16. Tę partię podobnie jak wcześniejszą skutecznym atakiem zakończył Szalpuk 25:20.

Po dziesięciominutowej przerwie MKS zaczął seta z wysokiego „c” 8:4. Zawodnicy z Gdańska mieli problemy z przyjęciem zagrywek Łukasza Kozuba. Podopieczni Andrei Anastasiego jednak szybko odrobili straty i do końca partii kontrolowali grę. W najważniejszych momentach zachowali więcej zimnej krwi i spokoju. Dwudziesty piąty punkt dla swojej drużyny zdobył Szalpuk 25:23, do którego rąk trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika spotkania.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, Wojtek Borkowski 

 

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)

 

MKS Będzin: Seif 1, Peszko 2, Kowalski 6, Araujo Rodrigues 14, Waliński 5, Ratajczak 8, Potera (L), Kozub 1, Klobucar 4, Faryna, Grzechnik, Yordanov 2.

Trener: Stelio De Rocco

 

Trefl Gdańsk: Mika 8, McDonnell 5, Schulz 15, Szalpuk 13, Nowakowski 4, Sanders 3, Majcherski (L), Grzyb 4, Jakubiszak, Olenderek (L).

Trener: Andrea Anastasi

 

Sędziowie: T. Flis, M. Kolendowski

 

Widzów: 1395

 

 

—————————————-

Źródło: plusliga.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *