Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. W końcówce pierwszej kwarty ważne rzuty trafiali jednak Ante Delas oraz Paweł Leończyk i to Anwil prowadził po 10 minutach 23:17. Drugą kwartę włocławianie rozpoczęli od serii 8:0 i kontrolowali sytuację. Asseco zaczęło odpowiadać, ale nie było w stanie odrobić strat. M.in. dzięki Josipowi Sobinowi ekipa trenera Igora Milicicia wygrywała po pierwszej połowie 44:33. Wsady Ivana Almeidy na początku trzeciej kwarty dodawały jeszcze większej pewności ekipie z Włocławka. Po 30 minutach gry było 65:52. Trafienia Przemysława Żołnierewicza zbliżyły Asseco jeszcze na osiem punktów w czwartej kwarcie, ale Anwil nie pozwolił już na nic więcej. Ostatecznie zwyciężył 87:73.

Josip Sobin zdobył w tym meczu 15 punktów (7/7 z gry) i 6 zbiórek. Chorwat został wybrany MVP spotkania. Aż pięciu zawodników Anwilu zdobywało w tym meczu 10 lub więcej punktów. Dla porównania w Asseco był tylko jeden taki zawodnik – Przemysław Żołnierewicz (21 punktów).

Obaj trenerzy ostatecznie skorzystali ze wszystkich swoich zawodników. Najkrócej zagrali Damian Ciesielski i Rafał Komenda – po 14 sekund.

Powiedzieli po meczu:

Przemysław Frasunkiewicz (trener Asseco): – Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy. Mieliśmy 22 asysty przy 26 trafionych rzutach z gry – to bardzo dobry wynik. Żeby mieć szansę na zwycięstwo z takim zespołem jak Anwil, trzeba grać dobrze w obronie przez 40 minut. Dzisiaj wycisnęliśmy maks 25.

Igor Milicić (trener Anwil): – Zapłaciliśmy zbyt wysoką cenę za to zwycięstwo. Wszyscy jesteśmy z Szymonem. Trzymamy kciuki za jego jak najszybszy powrót do zdrowia.

Anwil Włocławek – Asseco Gdynia 87: 73 (23:17, 21:16, 21:19, 22:21)

Anwil: Almeida 18, Sobin 15, Airington 11, Delas 10, Leończyk 10 (11 zb), Łączyński 7, Zyskowski 5, Hosley 5, Szewczyk 2, Nowakowski 2, Komenda 2, Ciesielski 0.

Trener: Igor Milicić

Asseco: Żołnierewicz 21, Witliński 9, Szubarga 9, Put 9, Wyka 7, Garbacz 6, Ponitka 6, Jankowski 3, Leszczyński 2, Szczotka 1, Kamiński 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Sędziowie: M. Kowalski, M. Maliszewski, M. Nawrocki