Początek spotkania był bardzo wyrównany, a swoje umiejętności strzeleckie potwierdzali Anthony Beane i Grzegorz Kukiełka. Po trafieniach Piotra Szczotki gospodarze mieli co prawda pięć punktów przewagi, ale Legia błyskawicznie odrabiała. Zanotowała nawet w pewnym momencie serię 12:0, a po 10 minutach prowadziła 20:16. Asseco starało się zmniejszać straty m.in. trójką Dariusza Wyki, ale ciągle świetny był Beane. Dopiero późniejszy kolejny rzut z dystansu wysokiego gracza gdynian dał im minimalną przewagę. Rzuty wolne Przemysława Żołnierewicza ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 42:39.

Trafienia Krzysztofa Szubargi oraz Marcela Ponitki w trzeciej kwarcie pozwoliły gospodarzom uspokoić sytuację i zwiększyć przewagę do 10 punktów. Pojedyncze akcje kończyli jeszcze Hunter Mickelson i Łukasz Wilczek, ale Asseco powoli zaczęło kontrolować sytuację. Dzięki trafieniu Przemysława Żołnierewicza prowadziło 64:55 po 30 minutach gry. W czwartej kwarcie trafienia Jakuba Garbacza dawały ekipie trenera Przemysława Frasunkiewicza nawet 16 punktów prowadzenia. Zespół z Warszawy co prawda starał się walczyć do samego końca, ale nie był w stanie odrobić takich strat. Ostatecznie Asseco zwyciężyło 90:78.

W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jakub Garbacz z 22 punktami. Aż 34 punkty dla gości rzucił Anthony Beane. Hunter Mickelson zanotował 10 zbiórek.