Dzięki tej wygranej gospodarze zniwelowali stratę do zespołów, które w dalszym ciągu mają szanse na awans do fazy play-off.

Goście nie kalkulowali i otwarcie twierdzili, że przyjechali do Szczecina po 3 pkt. – Tak, jesteśmy trochę załamani, że nie udało nam się wygrać. Wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić skoro potrafiliśmy zwyciężyć w Gdyni – mówił po meczu Adam Lisiewicz.

Faktycznie podopieczni Marcina Markuszewskiego bez skrupułów weszli w spotkanie i dzięki rzutom Rafała Jamioła otworzyli mecz, a w 11 minucie doprowadzili do remisu 6:6. Od tego momentu szczecinianie powiększali stopniowo przewagę by w 25 minucie wyjść na czterobramkowe prowadzenie 14:10.

– Szkoda, że tak mało dorzuciliśmy do przerwy, śmiało już wtedy mogliśmy wygrywać 6 bramkami – mówił po meczu najskuteczniejszy wspólnie z Pawłem Krupą zawodnik drużyny gospodarzy Arkadiusz Bosy.

Do przerwy szczecinianie prowadzili 16:13, a szybkie tempo gry pozwalało liczyć kibicom zgromadzonym w niedzielne popołudnie na duże emocje. I takie były, choć zespoły jakby się dogadały, które 10 minut do kogo należy. I tak w pierwszych dominowali szczecinianie, którzy powiększyli przewagę do 6 bramek, natomiast w 50 minucie było tylko 24:22 dla gospodarzy. Stan bramka za bramkę trwał do 53 minuty, a szczecinianie wytrzymali grę w podwójnym osłabieniu i później włączyli 5 bieg. W 4 minuty rzucili 6 bramek tracąc jedną i w 58 minucie prowadzili już 33:26 i było pewne, że to podopieczni Piotra Frelka zgarną 3 punkty. Ostatecznie miejscowi wygrali 33:27 i powoli zmniejszają stratę do pozycji gwarantującej walkę o udział w play – off.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Spójnia Gdynia 33:27 (16:13)

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora – Radosz 1, Wąsowski, Bereżnyj 3, Krupa 7, Bosy 7, Biernacki 2, Jedziniak 4, Krysiak 5 (2/2), Zaremba 4, Fedeńczak.