Jechali tam opromienieni sukcesem, wszak kilka dni wcześniej zdobyli Puchar Polski, pokonując dwa najsilniejsze teamy Plus Ligi. Kiedy więc, jak nie teraz?!

Katowiczanie docenili rywala, tworząc mu na wejście honorowy szpaler, ale na tym uprzejmości się skończyły. Pierwszą partię spotkania od punktowego ataku ze środka rozpoczął Bartłomiej Krulicki. W kolejnych akcjach katowiczanie byli coraz skuteczniejsi w ataku 7:5 i 10:7. Gdańszczanie nie złożyli broni i dość szybko doprowadzili do remisu 12:12. W ataku bardzo dobrze spisywali się Damian Schulz i Daniel McDonnell. W dalszej części seta GKS starał się utrzymywać dwupunktową przewagę 19:17 i 20:18. Jednak końcówka była bardzo zacięta. Drużyny grały punkt za punkt. Dwadzieścia pięć punktów nie wystarczyło, by wygrać. Po nerwowej grze na przewagi dwa kolejne punkty na wagę zwycięstwa zdobył Schulz – najpierw skutecznie zaatakował, a po chwili posłał na stronę rywali asa serwisowego 29:31.

W kolejnym secie zawodnicy Trefla Gdańsk potwierdzili swoją wysoką formę sportową, którą prezentowali już kilka dni temu we Wrocławiu, 8:10 i 10:14. Podopieczni Piotra Gruszki niestety takiej straty nie zdołali już odrobić. Nie do zatrzymania był atakujący zespołu z Trójmiasta. Seta asem serwisowym zakończył McDonnell 25:19.

Partia trzecia, to podobnie jak w drugiej nieustanna dominacja przyjezdnych. 0:3, 7:10. Co prawda gospodarze walczyli do końca i udało się im zniwelować stratę do dwóch oczek 19:21. Jednak ostatnie słowo należało do zdobywców Pucharu Polski. W ostatniej akcji Rafał Sobański posłał zagrywkę w aut i… klątwa został zdjęta. Tym razem 3:0 wygrał Trefl. MVP spotkania został fantastycznie spisujący się w ostatnim okresie Damian Schulz.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)

GKS: Quiroga 10, Krulicki 5, Butryn 15, Kapelus 3, Pietraszko 5, Komenda 1, Stańczak (L), Mariański (L), Witczak 1, Fijałek 1, Kalembka 1, Stelmach, Sobański 3.

Trener: Piotr Gruszka

Trefl: Szalpuk 8, Nowakowski 10, Sanders 1, Mika 4, McDonnell 16, Schulz 19, Majcherski (L), Jakubiszak.

Trener: Andrea Anastasi

Sędziowie: J. Makowski, M. Maciejewski

MVP meczu: Damian Schulz(Trefl Gdańsk)