Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 

Na ten moment fani biegania czekali od dawna! 11 stycznia, punktualnie o 11:01, wystartowały zapisy na największy cykl biegów ulicznych na Pomorzu. Rejestracja odbywa się poprzez profil zawodnika na stronie internetowej zawodów.

Podobnie jak w minionym roku, dwa pierwsze biegi – Urodzinowy i Europejski – rozłożone zostały na dwa dni. W sobotę odbędą się zawody towarzyszące, zaś w niedzielę bieg główny na 10 kilometrów. Oto terminy:

  • Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim – 17­ i 18 lutego;

  • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim – 12 i 13 maja;

  • Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim – 22 czerwca;

  • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim – 11 listopada.

Po każdym z ubiegłorocznych startów zawodnicy proszeni byli o wypełnienie ankiety podsumowującej. Dzięki uzyskanym odpowiedziom, gdyńskie biegi mogą być wciąż udoskonalane.

WYSYŁKA PAKIETÓW

W 2018 roku uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni będą mieli możliwość zamówienia pakietów startowych. Przesyłka zostanie dostarczona kurierem na podany adres. Tym samym chętni zawodnicy otrzymają zestaw niezbędny do startu bez wychodzenia z domu. Wystarczy w odpowiednim terminie (w przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim do 29 stycznia 2018 roku) wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w profilu zawodnika.

Koszt usługi wynosi 49 zł brutto. Z jednego konta można zamówić maksymalnie 5 pakietów  (na jeden adres). Każda rozpoczęta „piątka” wiąże się z naliczeniem kolejnej opłaty.

Wysyłka numerów startowych to tylko jedno z przygotowanych ułatwień…

PAKIET I ZAKUPY

Warto zarejestrować się poprzez stronę internetową i odebrać pakiet w biurze zawodów. Termin zakończenia zapisów do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim tą metodą mija 5 lutego o godz. 23.59. Rejestracja przez stronę jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem.

Już od Biegu Urodzinowego istnieć będzie możliwość zakupu pakietu w punkcie mieszczącym się w gdyńskim Centrum Handlowym „Riviera” (ul. Kazimierza Górskiego 2). W punkcie zlokalizowanym obok fontanny na parterze możliwy będzie zakup i odebranie pakietu. Dla Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim punkt ten będzie działać w dniach od 6 do 15 lutego. Dostępne będą w nim pakiety na dystans 10 km (w cenie 60 zł) oraz do marszu nordic walking (w cenie 40 zł).

Zakup pakietów z ograniczonej puli będzie możliwy także w biurze zawodów. Przy okazji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim będzie ono funkcjonować w Gdynia Arenie (16 oraz 17 lutego). Udostępnione tam zostanie dodatkowe 150 pakietów startowych do biegu głównego (opłata 100 zł), 100 sztuk do marszu nordic walking (opłata 50 zł w kategorii open i 1 zł w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 sztuk do biegów młodzieżowych (opłata 1 zł) . W tych dniach opłata przyjmowana będzie wyłącznie w gotówce. W niedzielę 18 lutego pakiety startowe nie będą dystrybuowane – nie będzie możliwości ich zakupu ani odbioru.

ATRAKCYJNE CENY

Podobnie jak w minionej edycji, możliwa jest jednoczesna rejestracja na wszystkie zawody cyklu w ramach jednej opłaty. Aby tego dokonać, należy użyć opcji „Zapisz się na imprezy”. Pozwoli to zapisać się na dowolną liczbę imprez dla konta w profilu zawodnika i zsumuje wszystkie konieczne opłaty w ramach jednej transakcji.

W przypadku rejestracji drogą elektroniczną koszt udziału w biegu głównym nie uległ zmianie i wynosi 30 zł. Przy zakupie w Rivierze cena wynosić będzie 60 zł, zaś w biurze zawodów 100 zł. Dla marszu nordic walking ceny wyniosą analogicznie: 20, 40 i 50 zł). W 2018 roku dla pozostałych startów wprowadzona zostaje opłata techniczna w wysokości 1 zł. Całkowita wartość środków otrzymanych z tego tytułu zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla szkół.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską. Niespodzianką będzie odmieniona trasa Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim (Górskiego – Sportowa – Łużycka- Rondo Macieja Brzeskiego – Stryjska – Aleja Zwycięstwa – Świętojańska – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – Aleja Topolowa – Zawiszy Czarnego – Armii Krajowej – Świętojańska – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – Władysława IV – Aleja Zwycięstwa – Stryjska – Rondo Macieja Brzeskiego – Łużycka – Sportowa – K. Górskiego). Rywalizacja w 2018 roku rozpocznie się więc na trasie zbliżonej do tej, którą uczestnicy pokonali w maju 2017 roku.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *