Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego trochę lepiej rozpoczął ten mecz i po trafieniu Patrika Audy prowadził 7:0. Później ta przewaga wzrastała nawet do dziewięciu punktów po zagraniu Igora Zaytseva. Asseco miało spore problemy z konstruowaniem akcji i skutecznością. Kolejny rzut Zaytseva oznaczał wynik 19:5. Ostatecznie po 10 minutach gry Rosa wygrywała różnicą 18 punktów.

Druga kwarta od początku była bardzo wyrównana, ale to oznaczało jednocześnie, że gospodarze długo nie odrabiali strat. Dopiero późniejsze trafienia Jakuba Garbacza i Piotra Szczotki zbliżyły gdynian do stanu 29:36. Rzuty wolne Kevina Puntera sprawiły, że goście po pierwszej połowie prowadzili 42:35.

Trzecią kwartę ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęła od serii 7:0 i po akcji 2+1 Szczotki mieliśmy remis! Późniejsze trafienie Garbacza pozwoliło Asseco zdobyć przewagę. Co ciekawe – od tego momentu to gdynianie byli stroną przeważającą. Po trójce Przemysława Żołnierewicza prowadzili nawet ośmioma punktami. Rosa odrabiała straty, ale dzięki trafieniu z dystansu Mikołaja Witlińskiego po 30 minutach było 65:61.

W czwartej odsłonie radomianie mocno pracowali, aby doprowadzić chociażby do remisu, ale gospodarze na to nie pozwalali i ciągle utrzymywali kilkupunktową przewagę. Sytuację zmienił jednak Zaytsev – to jego dwa trafienia przywróciły gościom prowadzenie. Końcówka była bardzo zacięta. Kilka niezwykle ważnych rzutów wolnych wykorzystali jednak Witliński, Żołnierewicz oraz Dariusz Wyka, co dawało Asseco pozorny spokój. Rzut na zwycięstwo oddał jeszcze Michał Sokołowski, ale został zablokowany przez Żołnierewicza i to gospodarze zwyciężyli 83:82!

Po 23 punkty dla Asseco zdobyli Jakub Garbacz oraz Mikołaj Witliński. 22 punkty i 3 asysty dla Rosy zdobył Kevin Punter.