Gospodarze świetnie weszli w ten mecz – po trójce Krzysztofa Szubargi było już 8:0. Goście starali się odpowiadać trafieniami Antona Gaddeforsa i Petera Alexisa, ale kolejne akcje Jakuba Garbacza dawały wynik 17:6. Gdynianie byli nie do zatrzymania w ataku. Ostatecznie po rzutach Marcela Ponitki i Mikołaja Witlińskiego po 10 minutach było aż 37:19. W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wynosiła już 24 punkty, ale później serię 12:0 zanotowało Miasto Szkła, znacznie zmniejszając straty. Asseco nie chciało pozwolić na nic więcej i po pierwszej połowie wygrywało 58:41.

W trzeciej kwarcie aktywny był Alexis – to głównie dzięki niemu krośnianie zbliżyli się na 11 punktów. Bardzo dużo akcji kończyło się faulami gości, a korzystali z tego gdynianie, którzy zamieniali rzuty z linii rzutów wolnych na punkty. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 73:59. Miasto Szkła się nie poddawało i po kolejnych trafieniach Gaddeforsa, JayVaughna Pinkstona oraz Krzysztofa Jakóbczyka zmniejszyło straty do zaledwie pięciu punktów. Asseco utrzymało jednak koncentrację, a ważne trafienia notowali Witliński, Ponitka i Szubarga. Mimo że po trójce Dariusza Oczkowicza krośnianie zbliżyli się na punkt, to właśnie zespół z Gdyni zwyciężył 87:85.

Mikołaj Witliński zdobył dla gospodarzy 21 punktów i miał 5 zbiórek. Dla gości 23 punkty rzucił JayVaughn Pinkston. Bliski – nawet triple double – był Przemysław Żołnierewicz (13 pkt, 8 zb, 8 as). Na uwagę zasługują także 4 bloki Dariusza Wyki.