Kędzierzynianie z samymi zwycięstwami na koncie liderowali tabeli, a „gdańskie lwy”, które zanotowały 11 zwycięstw i tylko trzy przegrane zajmują trzecie miejsce. Pomiędzy tymi zespołami tylko PGE Skra Bełchatów.

– Jesteśmy w dobrej formie, w sobotę musimy zagrać najlepiej, jak potrafimy i spróbować wygrać ten mecz. Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ ZAKSA gra świetnie, ale w ostatnim czasie mieli oni zdecydowanie więcej meczów, więc może do Gdańska przyjadą trochę zmęczeni – mam taką nadzieję, że będą bardzo zmęczeni – i skradniemy w tym meczu punkty – mówił przed meczem szkoleniowiec Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi.

Pierwszą partię spotkania od dużo skuteczniejszej gry rozpoczęli przyjezdni, którzy utrzymywali wysoką skuteczność ataku oraz nie zwalniali ręki w polu serwisowym (12:7). Gdańszczanie starali się gonić, ale rywale kontrolowali sytuację, na tyle, że pomimo równej walki punkt za punkt gospodarzom nie udało się odrobić straty punktowej. Poza tym nie wystrzegali się prostych błędów. Premierową odsłonę meczu ZAKSA rozstrzygnęła na swoją korzyść 25:20. W ostatniej akcji Damian Schulz kiwnął w aut.

Druga partia to kopia wcześniejszej. Od początku warunki gry dyktowali mistrzowie Polski. W ataku świetnie spisywał się Maurico Torres oraz środkowi – Mateusz Bieniek i Łukasz Wiśniewski. Goście ponownie odskoczyli na cztery oczka. Było 8:12 i 12:16. Gdańszczanie starali się odrabiać straty (17:20), ale ostatnie słowo należało do zespołu gości 25:20. Kędzierzynianie ostatni punkt zdobyli punktowym blokiem. 

Po dziesięciominutowej przerwie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Widać było, że zawodnicy Trefla Gdańsk wyciągnęli wnioski z poprzednich setów. Dogonili rywali na 17:17. W końcowych fragmentach partii jednak serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Torres 20:17. Wygraną skutecznym atakiem z prawego skrzydła przypieczętował Sam Deroo 25:23. Tym samym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w dalszym ciągu pozostaje jedyną, niepokonaną drużyną w PlusLidze w sezonie 2017/18.

 

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

 

Trefl: Mika 8, Nowakowski 4, Sanders, Szalpuk 11, McDonnell 2, Schulz 13, Olenderek (L), Jakubiszak 1, Kozłowski 1, Ferens 2, Grzyb 4, Niemiec.

Trener: Andrea Anastasi

 

ZAKSA: Buszek 6, Bieniek 9, Toniutti 3, Deroo 15, Wiśniewski 8, Torres 13, Zatorski (L), Semeniuk.

Trener: Andrea Gardini

 

Sędziowie: M. Twardowski, S. Pindral  

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *