Do walki w drugiej połowie poderwała je Victoria (Tori) Jankoska (foto powyżej). Najpierw trafieniem po lay-upie pozwoliła zbliżyć się swojej drużynie do Szwedek na jeden punkt, potem celnym rzutem z wyskoku dała jej pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Zawodniczki z Umei próbowały jeszcze odzyskiwać prowadzenie, ale wówczas Tori zagrała fantastycznie w obronie, notując zbiórki i przechwyty, a ponadto celnymi rzutami wolnymi fantastyczną trójką pod koniec kwarty „wyciągnęła” Basket 90 na ośmiopunktowe prowadzenie po 30 minutach gry. Jej dobra gra „zaraziła” koleżanki, zwłaszcza Kristinę Vitolę, która po pierwszej połowie miała ledwie 7 oczek na koncie, wskutek wielu nie trafionych rzutów. Po przerwie zdecydowanie poprawiła skuteczność, kończąc spotkanie z dorobkiem 20 oczek. Siedem punktów w drugiej połowie zdobyła też Jelena Skerovic.

Czwarta kwarta to bardzo mądra gra gdynianek, kierowanych przez swoją kapitan z Czarnogóry. Fantastyczna obrona, z mnóstwem przechwytów i zabójcze kontry w wykonaniu Vitoli i Kahleah Copper. Zaowocowało to dorzuceniem kolejnych dziesięciu oczek do przewagi i pewnym zwycięstwem. Przyjezdne bardzo chciały odrobić dystans, w wyniku czego popełniały mnóstwo błędów (łącznie 24 straty, przy 10 rywalek) bezlitośnie wykorzystywanych przez podopieczne Gundarsa Vetry, których przewaga osiągnęła w szczytowym momencie 20 punktów. Ostatecznie gdynianki wygrały 77:59.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń i kolejne double double tradycyjnie zanotowała Kahleah Copper, dokładając do tego 12 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty i 1 blok, 20 punktów (3 zb, 5 as, 1 przechwyt, 1 blok) miała na koncie Kristine Vitola, a z dorobiem 18 oczek, 3 zbiórek, 2 asyst i 4 przechwytów schodziła z parkietu wspomniana Tori Jankoska.

W zespole pokonanych najwięcej punktów – 13 uzbierała Ana-Marija Begic, po 11 oczek miały Brianna Kiesel i Mante Kvederaviciute.

Galeria I zdjęć z meczu, foto: Piotr SUKIENNICKI:

{gallery}articles/2017/1220{/gallery}

Galeria II zdjęć z meczu, foto: Ziemowit BUJKO

{gallery}articles/2017/1220A{/gallery}

 

Basket 90 Gdynia – Umea Udominate 77:59 (11:16, 17:19, 32:17, 17:7)

 

Basket 90: Copper 22 (12 zb), Vitola 20, Jankoska 18, Aleksandravicius 10, Skerovic 7, Kotnis 0, Morawiec 0, Jakubiuk 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Udominate: Begic 13, Kiesel 11, Kvederaviciute 11, Brown 8, Mazionyte 5, Hansson 4, Edholm 3, Koop 2, Elvbo 2.

Trener: Julian Martinez Alman

 

Sędziowie: J. Tomic (CRO), T. Kerisit (FRA), O. Senturk (TUR)

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

13 thoughts on “Tori, Tori, Tori!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.