Szwedki w swojej grupie wygrały trzy mecze (dwa z Artego Bydgoszcz) i poniosły trzy porażki, zajmując trzecie miejsce. Zespół szwedzki gra również w lidze EEWBL, gdzie zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie B, w której rywalizuje m.in. z TTT Ryga.

Gdynianki rozpoczęły mocno, od prowadzenia 12:0 po 4 minutach gry, ale później straciły koncentrację i popełniły liczne błędy, co sprawiło, że po dwóch kwartach schodziły na przerwę mając 4 „oczka” straty do zespołu z Umeii (35:39). Wszystko rozpoczęło się od serii 11:0 gospodyń, która to pozwoliła im wrócić do gry. Co prawda jeszcze w I kwarcie nie udało się wyjść na prowadzenie, lecz sztuka ta powiodła się tuż po wznowieniu gry w II kwarcie (20:19). Po dobrej grze Any Mariji Begic oraz Brown miejscowe prowadziły nawet 30:23. Wynik w tej części gry uratowała dla Basketu 90 Kristine Vitola oraz Kahleah Copper. Wspomniana Brown w pierwszych 20 minutach rzuciła 11 „oczek” dla Udominate, w zespole gdyńskim liderką była tradycyjnie Copper (14).

Po powrocie z szatni inicjatywę ponownie zaczęły odzyskiwać koszykarki Basketu 90, jednak ich bardzo nierówna gra sprawiła, iż gospodynie były w stanie odrobić kilkupunktową stratę.  Liderkami w zespole Umei były Brianna Kiesel oraz Gintare Mazionyte, które zdobyły kolejno 17 i 19 punktów. to właśnie dzięki ich skutecznej grze w drugiej połowie podopieczne trenera Juliana Martineza Almana systematycznie wypracowywały przewagę, którą zdołały utrzymać do końca meczu. W drużynie z Gdyni dwoiła się i troiła Cooper, skuteczna była również Vitola, jednak one dwie we wsparciu jedynie Sofiji Aleksandravicius i tradycyjnie zasilane asystami Jeleny Skerovic nie były w stanie poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa. Gdynianki ostatecznie przegrały, ale nikła porażka, pozwala mieć nadzieję na odrobienie strat w rewanżu w Gdynia Arena już 20 grudnia.

Umea Udominate – Basket 90 71:67 (14:19, 25:16, 13:20, 19:12)

Umea Udominate: Mazionyte 19, Kiesel 17, Begic 14 (10 zb), Brown 13, Edholm 5, Koop 3, Elvbo 0, Kvederaviciute 0.

Trener: Julian Martinez Alman

Basket 90 Gdynia: Copper 25, Vitola 18, Aleksandravicius 14, Skerovic 8, Rembiszewska 2, Jankoska 0, Morawiec 0, Jakubiuk 0, Ossowska 0.

Trener: Gundars Vetra

Sędziowie: J. Kokainis (LAT), N. Bejat (NOR), E. Udyanskyy (GBR)

————————————-

Źródło: koszykowkakobiet.pl, fiba.basketball

18 thoughts on “Porażka Basketu 90 w Szwecji”
  1. Your style is so unique compared to many other people. Thank you for publishing when you have the opportunity,Guess I will just make this bookmarked.2

2. I have been surfing on-line more than three hours nowadays, yet I never found any interesting article like yours. It¦s beautiful worth sufficient for me. Personally, if all web owners and bloggers made just right content material as you did, the internet will be a lot more helpful than ever before.

3. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your website offered us with valuable info to work on. You’ve done a formidable job and our entire community will be grateful to you.

4. You have noted very interesting points! ps decent website . „’Tis a sharp medicine, but it will cure all that ails you. — last words before his beheadding” by Sir Walter Raleigh.

5. Thanks for any other wonderful post. The place else could anyone get that type of information in such a perfect method of writing? I have a presentation next week, and I’m at the search for such information.

6. Hi there! I could have sworn I’ve been to this website before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!