W Gdyni spotkały się dwa jak dotąd najsłabiej punktujące zespoły PGNiG Superligi. Meble Wójcik Elbląg miały na swoim koncie dwie wygrane, a Spójnia jedną. Już od samego początku drużyna Marcina Markuszewskiego pokazała, że interesuje ją tylko komplet punktów i gdy po raz trzeci w tym spotkaniu trafił Robert Kamyszek, było już 6:2 dla gospodarzy. Później jednak przyjezdni, którzy grali w węższym składzie niż Spójnia, a dodatkowo podczas trwania spotkania odnosili urazy, zaczęli odrabiać straty. Robili to bardzo sprawnie i kiedy Mateusza Zimakowskiego pokonał Bartosz Janiszewski, w 13 minucie było już 9:8. Gdynianie nie pozwolili jednak na to, by Meble Wójcik doprowadziły do remisu. Doskonale spisywał się Rafał Jamioł i gdy trafił ze skrzydła do elbląskiej bramki, Spójnia prowadziła 15:10. W końcówce I połowy uaktywnił się jeszcze inny skrzydłowy, Paweł Ćwikliński. Doświadczony zawodnik tylko do przerwy sześć razy trafiał do bramki rywali i sekundę przed syreną ustalił wynik I połowy na 21:14.

Zespół Jacka Będzikowskiego nie zadowolił się jednak wycieczką do Trójmiasta, tylko walczył o jak najlepszy wynik. Po przerwie Meble Wójcik grały niezwykle skutecznie i korzystały z błędów rywali. Aktywny był zdobywca 10 bramek Jakub Moryń i kiedy trafił w 41 minucie, było już tylko 24:21.

Kiedy dwa udane rzuty zaliczył Kamil Netz, elblążanie doszli Spójnię na zaledwie dwie bramki i taki rezultat utrzymywał się niemal do samego końca. W kluczowym momencie po faulu na Sergiuszu Dworaczku, karnego wykorzystał Rafał Rychlewski. Wynik ustalił Kamil Pedryc i Spójnia wygrała 32:28, zrównując się z rywalem punktami.

Gdynianom zostało do rozegrania w tej rundzie jeszcze jedno spotkanie, wyjazdowe derby Trójmiasta z Wybrzeżem Gdańsk. Mecz odbędzie się 12 grudnia w ERGO Arenie.

Spójnia Gdynia – Meble Wójcik Elbląg 32:28 (21:14)

Spójnia: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk – Ćwikliński 7, Rychlewski 7, Kyrylenko 6, Kamyszek 5, Jamioł 4, K.Pedryc 3, P.Pedryc 1 oraz Lisiewicz, Dworaczek.