Po prezentacji zespołów komisarz zawodów – Krzysztof Antoniak przekazał w imieniu Polskiego Związku Koszykówki list intencyjny z nominacją dla Basketball Investments S.A. oraz Miasta Gdynia. W imieniu miasta oraz klubu nominację przyjęli: przewodnicząca Rady Miasta Gdynia Joanna Zielińska oraz Bogusław Witkowski – prezes Basketball Investmens S.A.

Po chwili rozpoczęła się gra. Wynik meczu otworzyła celnym lay-upem była zawodniczka Basketu 90 – Karolina Puss. Gospodynie odpowiedziały 6 punktami z rzędu i nie zamierzały zwalniać. Gdy kolejne trafienie zaliczyła Kahleah Copper, a na tablicy widniał wynik 11:4 o czas musiał prosić szkoleniowiec gości – Vadim Czeczuro, zresztą również były trener gdyńskiego zespołu. Zawodniczki z Ostrowa w dalszym ciągu jednak miały problemy ze skutecznością, Basket również po przerwie nie potrafił zdobyć punktu, dopiero celne trafienie z półdystansu Sofiji Aleksandravicius przełamało impas. W kolejnych minutach Ostrovia nadal nie mogla znaleźć rytmu, a gdynianki wykorzystywały słabą dyspozycję rywalek i sukcesywnie powiększały swoją przewagę.

Goście na kolejne punkty czekali aż do 3 minuty drugiej kwarty, kiedy to ponownie spod kosza punktowała Puss. Jednak ostrowianki do rywalek traciły już w tym momencie 23 punkty i aby myśleć o zwycięstwie musiały zacząć szybko niwelować stratę. Udało im się uzyskać serię 13 punktów i doprowadzić do stanu 31:19. Basket 90 nie zamierzał jednak pozwolić zbliżyć się przeciwniczkom więcej i dzięki skutecznym akcjom prowadzonym przez niezawodną Copper do przerwy prowadził 37:22.

W drugiej połowie przyjezdne nadal starały się zniwelować stratę i po 3 minutach gry doszły rywalki na 6 punktów (39:33). Po stronie gospodyń wynik starała się trzymać Copper, która szybko zdobyła 7 punktów z rzędu i wyprowadziła zespół na 13 punktowe prowadzenie. Ostrovia jednak zaliczyła kolejną serię tym razem 9:0 i na tablicy pojawił się wynik 46:42. Do zakończenia 3 części gry oba zespoły grały punkt za punkt i po 30 minutach gdynianki prowadziły 52:48.

Ostatnią kwartę rzutem za 3 punkty otworzyła Jelena Skerović, a po drugiej stronie parkietu tym samym odpowiedziała jej Katarzyna Motyl. Gdy celnie spod kosza dobiła Victoria Jankoska o czas poprosił trener `Czeczuro. Jednak to drużyna gospodyń zaczęła lepiej funkcjonować i wyszła na prowadzenie 59:51. Gdy zespół przyjezdny ponownie zbliżył się na 4 punkty dwie skuteczne akcje z kontrataku zaliczyła niezawodna tego wieczoru Copper i Basket na 2 minuty przed końcem prowadził 63:55. Na 40 sekund przed syreną skutecznie dobiła Marie Ange Mfoula i po raz kolejny zniwelowała stratę swojej ekipy do 4 oczek. Dodatkowo była faulowana przy rzucie i wykorzystała swoją szansę z linii rzutów osobistych. Szybko spod kosza odpowiedziała jej Kristine Vitola i Basket prowadził 67:62. Na zegarze pozostawało 20 sekund, więc zawodniczki z Ostrowa musiały szybko przeprowadzić akcję. Za 3 nie trafiła jednak Breanna Lewis co oznaczało, że to gdynianki po 40 minutach cieszyły się ze zwycięstwa.

Dla zwyciężczyń 27 punktów zdobyła Kahleah Copper, znakomity mecz zwieńczony double double (23 pkt, 11 zb) rozegrała także Kristne Vitola. W drużynie Ostrovii podobny wyczyn (17 pkt, 14 zb) zanotowała Breanna Lewis, a Karolina Puss dołożyła 13 oczek.