mówił przed sobotnim meczem trener gdańszczan, Andrea Anastasi.

Trefl Gdańsk to spotkanie rozpoczął bez Mateusza Miki, który z powodu kontuzji pauzuje już od kilku meczów. W pierwszym secie do stanu 8:8 zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Następnie gdańszczanie dzięki dobrej zagrywce i kontratakowi objęli prowadzenie 12:8. W tej sytuacji Paweł Gradowski, trener BBTS poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Przerwa na niewiele się zdała bowiem gospodarze zwiększyli jeszcze swoją przewagę 14:9 i 17:12. Bielszczanie do końca nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, aby zatrzymać rywali 14:22. Ostatecznie Trefl wygrał premierową odsłonę meczu 25:16.

Druga partia to kopia wcześniejszej. Zawodnicy z Gdańska bardzo szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie 11:8 i 16:11. Wypracowaną przewagę utrzymali do końca. Dominowali nad gośćmi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i tę część meczu wygrali 25:17. Dwudziesty piaty punkt zdobył Wojciech Ferens.

Po dzięsięciominutowej przerwie zespoły rozpoczęły grę od równej gry punkt za punkt. Dopiero w drugiej połowie seta Trefl wypracował dwa oczka przewagi 16:14. BBTS Bielsko-Biała nie poddał się i walczył do końca o przedłużenie sobotniej rywalizacji. Objął nawet prowadzenie 21:19, ale chwilę później był już remis 24:24. Nerwową końcówkę graną na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli gdańszczanie 27:25.

MVP spotkania został Damian Schulz, który zdobył 23 punkty.